„2010 był rokiem zmian” – tłumaczy Park. „Świat wtedy przykonał się do smartfonów. Dziś jednak przedstawiamy nową generację smartfonów, które na zawsze odmienią ten rynek”. L G pokazało dziś bowiem telefon, jakiego na świecie nie było – LG Optimus 3D.

Reklama

Telefon ten potrafi nie tylko nagrywać trójwymiarowe filmy i robić zdjęcia, ale także można na nim oglądać projekcje 3d. To nie koniec nowości. To pierwsza komórka świata z dwurdzeniowym procesorem i dwukanałową obsługą pamięci.

Układ Texas Instruments ma sprawić, że smartfon będzie nie tylko działał dużo szybciej, ale także zużyje duzo mniej prądu. Za tworzenie obrazów 3d odpowiadają dwa aparaty fotoraficzne o matrycy 5MP.

To jednak nie wszystko – LG zawarło też porozumienie z YouTube, tworząc specjalny, trójwymiarowy kanał, gdzie można będzie wrzucać nasze projekcje, by stworzyć to, czego w trójwymiarowym świecie brakowało – czyli treści.

To nie koniec nowości LG. Dziś odbyła się także premiera dwóch innych komórek – smartfonu opartego na dwuprocesorowym układzie Tegra 2, który zdaniem LG jest najszybszą komórką na świecie – LG2X, a także nowego, jednoprocesorowego telefonu, LG Black.

Komórki pojawią się na polskim rynku jeszcze przed wakacjami. Ceny? Na razie koncern nie chce zdradzić, ale za Optimusa 3D trzeba będzie wyłożyć około 3 tysięcy złotych.