W chwili premiery, ponad 250 najpopularniejszych witryn na świecie oraz 15 czołowych polskich serwisów zaoferowało swoje strony dostosowane do nowych standardów, wykorzystując przewagę, jaką daje Internet Explorer 9, a które dla internautów stanowią zupełnie nowe doświadczenia.
Łącznie z serwisów tych korzysta ponad miliard użytkowników na całym świecie, w tym kilkanaście milionów w Polsce. Wśród polskich pionierów piękniejszej Sieci znajdują się takie serwisy, jak Onet.pl, Interia.pl, Allegro.pl, Zumi.pl, Ceneo.pl, DobreProgramy.pl, GoldenLine.pl, TVN24.pl, TVP.pl, Webshake.tv, eGospodarka.pl oraz Skapiec.pl. Liczba partnerów stale rośnie, a większość witryn, które już dostosowały się do nowej wersji przeglądarki Internet Explorer można znaleźć na stronie www.beautyoftheweb.com.

Reklama

Internet Explorer 9 to zupełnie nowy sposób surfowania po sieci. Najważniejsza jest strona internetowa i treść, którą chcą przekazać nam jej autorzy. Dlatego do absolutnego minimum zredukowano paski narzędzi, zakładki, paski funkcji oraz dodatkowe menu. Dzięki temu widać znacznie większy obszar stron, po których poruszanie się jest zdecydowanie szybsze.

„Użytkowników Sieci interesują strony internetowe, a nie przeglądarki,” – powiedział Ryan Gavin, dyrektor działu Windows Internet Explorer w firmie Microsoft. – „Dlatego Internet Explorer 9 sprawia, że to strony grają główną rolę w przedstawieniu. Przeglądarka jest teatrem, a strony które odwiedzamy, pasjonującym spektaklem."

Twórcy Internet Explorer 9 wzięli pod uwagę rosnące możliwości dzisiejszych komputerów. Przeglądarka jest odpowiedzią na najnowsze standardy internetowe, w tym język HTML5. IE9 wykorzystuje możliwości przetwarzania grafiki, korzystając z 90% mocy obliczeniowej komputera. Dzięki takiemu rozwiązaniu autorzy stron mogą budować szybsze, bardziej interesujące portale internetowe. Witryny są w pełni dostosowane do standardu HTML5, języka programowania,
który w następnej dekadzie będzie królował w Internecie.

Szybkość IE9 to nie tylko nowe algorytmy wyciskające siódme poty z języka Java Script, czy lepsze wykorzystanie możliwości akceleracji sprzętowej, jaką dają sprzedawane dzisiaj konfiguracje komputerów. To przede wszystkim funkcjonalność, czego najlepszym przykadem jest funkcja Przypinania Stron. Wystarczy przeciągnąć zakładkę ze stroną www na pasek zadań Windows 7 i od razu pojawi się tam ikona serwisu. Po jej kliknięciu natychmiast przenosimy się na tę stronę, tak jakby była zainstalowana na naszym komputerze. Nie trzeba nic wpisywać. Nie trzeba niczego wyszukiwać. Wszystko jest pod ręką: ulubione witryny, skrzynki mailowe, ulubiona stacja muzyczna, znajomi z Facebooka czy Naszej Klasy.

>>>Tu możesz pobrać nową wersję IE