LUMIX G3 pozwala zrobić doskonałe zdjęcie już przy pierwszej próbie. Nowa matryca o rozdzielczości 16,0 megapikseli, błyskawiczny autofokus i możliwość rejestrowania filmów Full HD AVCHD przekładają się na wyjątkową jakość obrazu, poprzednio zarezerwowaną dla dużych, ciężkich i skomplikowanych lustrzanek cyfrowych. Intuicyjne tryby automatyczne i pełna gama zaawansowanych funkcji gwarantują zrobienie dokładnie takiego zdjęcia, jakie wymarzył sobie fotograf.

Reklama

Poprzez wyeliminowanie podzespołu lustra znajdującego się w lustrzankach cyfrowych, udało się uzyskać wyjątkową jakość obrazu w kompaktowej, dobrze leżącej w ręku, aluminiowej konstrukcji. Aparat LUMIX G3, mniejszy o 25 procent od poprzednika, można zawsze mieć przy sobie. Aparat pozwala automatycznie ustawić ostrość
w ciągu 0,1 sekundy – to najszybsza funkcja autofokus na świecie . Szybki tryb fotografowania seryjnego pozwala zrobić wiele zdjęć poruszających się obiektów, nawet w wysokiej rozdzielczości. Bez względu na to, czy chcesz zrobić zdjęcie znad głowy na koncercie, czy też wykadrować portret z okiem zbliżonym do aparatu, elektroniczny wizjer lub swobodnie przekręcany ekran LCD o wysokiej rozdzielczości pozwalają wykorzystać pełen potencjał każdego ujęcia.

„Panasonic od dawna mierzy się z mitem, że dobry aparat musi być duży, skomplikowany i ciężki, najlepiej z jak największym obiektywem. Nowy Lumix G3 obala ten mit całkowicie. Nasze aparaty systemowe są niewielkie, poręczne, a jakość zdjęć jest doskonała. Naszym celem jest inspirowanie i pobudzanie kreatywności użytkownika, a nie ograniczanie go ilością i rozmiarem sprzętu” - powiedziała Iwona Burzyńska, PR Manager Poland & Baltics Panasonic Marketing Europe GmbH.

Aparat LUMIX G3K w sprzedaży dostępny będzie od połowy czerwca w orientacyjnej cenie detalicznej - 2999 PLN [zestaw kitowy 14-42]. Wersja W w zestawie z dwoma obiektywami ma kosztować 4300 złotych.