Sony Ericsson przedstawił model Xperia™ ray - niezwykły, nowy smartfon. Xperia™ ray ma wyświetlacz o przekątnej 3,3 cala i działa na najnowszym Androidzie dla smartfonów (Gingerbread 2.3). Wyposażona jest w mocny procesor 1 Ghz, technologię Reality Display z Mobile BRAVIA® Engine, aparat fotograficzny o rozdzielczości 8,1 MPix z przetwornikiem Exmor R™ dla urządzeń mobilnych, a także funkcję video HD. Xperia™ ray, mająca zaledwie 9,4 mm w przekroju, wyróżnia się zachwycającym wzornictwem, z którego słynie Sony Ericsson.

Reklama
Materiały Prasowe

Dodatkowo, oprócz pełnego zestawu funkcjonalności, smartfon posiada kamerę fotograficzny na przednim panelu, a także odporny na zarysowania ekran o doskonałej rozdzielczości i jasności, zintegrowany z klawiszami dotykowymi. Unikalna aplikacja Facebook inside Xperia™ Sony Ericsson przekłada się na jedyne wswoim rodzaju doświadczenie użytkownika,pozwalające na jeszcze większą swobodę poruszania się po portalach społecznościowych. Jeśli dodamy do tego usługi Google, a także dostęp do ponad 200.000 aplikacji do pobrania z Android Market™, otrzymamy smartfon o bardzo silnych i rozrywkowych funkcjach.

Telefon Sony Ericsson Xperia™ ray będzie dostępny na całym świecie na wybranych rynkach, w tym w Japonii, od trzeciego kwartału 2011 r.