Sony Mobile Communications ogłosił, że smartfon Xperia ion, przedstawiony po raz pierwszy na międzynarodowych targach CES w styczniu 2012 r i wprowadzony na rynek USA, będzie dostępny w Polsce we wrześniu. Smartfon Xperia ion umożliwia łatwe łączenie z wieloma ekranami, co jest idealnym rozwiązaniem dla klientów lubiących oglądać treści multimedialne i dzielić się nimi na dowolnie wybranym przez siebie ekranie – telewizora, smartfona, laptopa czy tableta.

Reklama

Smartfon Sony Xperia ion posiada niezwykły wyświetlacz HD o przekątnej 4,6 cala, który zapewnia wspaniałe przeżycia wizualne podczas oglądania krystalicznie czystego obrazu. Dla entuzjastów fotografii, smartfon Xperia ion wyposażony został w funkcję „fast capture”. Umożliwia ona za jednym dotknięciem przejście aparatu fotograficznego o rozdzielczości 12 MP, umieszczonego na tylnej obudowie telefonu, od stanu spoczynku do wykonania zdjęcia w niewiele ponad sekundę. Zdjęcia można następnie łatwo, bezprzewodowo przesyłać na dowolny ekran za pośrednictwem łącza DLNA. Dodatkowo, zarówno aparat fotograficzny umieszczony na frontowej części telefonu, jak i drugi aparat, na tylnej części obudowy, mają funkcję nagrywania w HD.

Smartfon Xperia ion został zaprojektowany tak, aby bezkolizyjnie przekazywać dane na wiele ekranów, z których korzystamy na co dzień. Aby grać w gry oraz oglądać, słuchać i udostępniać różne treści, w dowolnym czasie i – co ważniejsze – w dowolnym miejscu -, mówi Agnieszka Jaśkiewicz, szefowa marketingu Sony Mobile w Polsce.

Aby zapewnić najwyższej jakości rozrywkę, smartfon Xperia ion posiada fabrycznie zainstalowane aplikacje Music Unlimited i Video Unlimited z Sony Entertainment Network. Odbiorcy będą mieli dostęp do największych hollywoodzkich hitów, seriali telewizyjnych oraz milionów utworów muzycznych. Smartfon Xperia ion będzie działał na platformie Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).