Z myślą o wszystkich miłośnikach kinowych doznań, którzy planują spędzić święta w domowym zaciszu, firma LG Electronics przygotowała kompleksowe rozwiązanie dostarczające rozrywki na najwyższym poziomie – zestawy kina domowego HX906PX oraz HX906TX, a także telewizor 3D Full LED LW980S. Dzięki nowościom od LG w tegoroczne święta, całe rodziny będą mogły cieszyć się bogactwem dźwięku oraz żywym i krystalicznym obrazem.

Reklama

Najnowsza linia telewizorów LG Cinema 3D – LW980S (w rozmiarach 47 i 55 cali) to połączenie dwóch innowacyjnych technologii: NANO FULL LED oraz CINEMA 3D. Dzięki temu LG Electronics stworzyło model, który nie tylko dostarcza znakomitych efektów trójwymiarowych, ale także fenomenalnie oddaje barwy. Telewizor został wyposażony również w inteligentne rozwiązania, pozwalające m.in. na komfortowe korzystanie z zasobów Internetu oraz oszczędzanie energii.

W linii LW980S, LG po raz pierwszy zastosowało innowacyjną technologię Duel View, dzięki której użytkownicy m.in. konsol Xbox 360 odkryją zupełnie nowy wymiar gamingu. Gracze uzyskują możliwość korzystania z trybu Split screen, dzięki któremu na 1 ekranie TV LG LW980 otrzymują 2 oddzielne obrazy przy pomocy specjalnych okularów polaryzacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z nich widzi własny obraz gry, co jest podobne do efektu jakby grali na 2 oddzielnych monitorach.

W technologii Duel View telewizor automatycznie konfiguruje sygnał wysyłany z konsoli, po czym dochodzi do nałożenia się na siebie poszczególnych części podzielonego ekranu. Następnie użytkownicy muszą jedynie założyć specjalne okulary polaryzacyjne, gdzie jedna para jest wyposażona w szkła wyświetlające tylko pasmo prawe, a druga w szkła obsługujące wyłącznie pasmo lewe. Właśnie dzięki temu gracze mogą korzystać z trybu multiplayer na jednym telewizorze, widząc swój pełnowymiarowy obraz.

Rozrywka i zawody z technologią Duel View pozwalają utrzymać większe skupienie graczy, gdyż nie są oni rozpraszani obrazem przeciwnika, a grze towarzyszy większy dreszcz emocji i współzawodnictwa, kiedy na końcu dopiero poznają wyniki drugiego gracza. W zestawie znajduje się pilot Magic Motion, umożliwiający łatwą nawigację oraz 7 par lekkich i wygodnych okularów polaryzacyjnych 3D. Jak również 1 komplet okularów Duel View składający się z 1 pary okularów A i 1 pary okularów B.Technologia NANO FULL LED od LG zastosowana w LW980S, jest gwarancją jeszcze lepszych wrażeń podczas oglądania filmów. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie system podświetlania stosowany obecnie w linii telewizorów Premium od LG. Polega ona na bezpośrednim podświetleniu mikroskopijnych punktów, nadrukowanych na niezwykle cienkiej folii umieszczonej na matrycy telewizora. Dzięki temu zabiegowi, światło jest rozpraszane w efektywny i równomierny sposób, dając obraz o wyjątkowej jasności, klarowności i wysokim kontraście – 10 000 000:1. Technologia NANO FULL Led pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów obrazu oraz doskonałe odwzorowanie płynności ruchu.

W przypadku tradycyjnych rozwiązań, opierających się na krawędziowym umieszczeniu lamp LED, cały obraz jest wyświetlany z taką samą mocą
i intensywnością. W przypadku podświetlenia bezpośredniego jak w LW980S,
z podziałem na strefy, każdy punkt jest odpowiednio rozświetlany (jasne barwy) lub wygaszany (ciemne punkty ekranu). Przekłada się to tym samym na znakomite odwzorowanie głębi barw.

Oprócz żywych kolorów, LW980S charakteryzuje także świetne oddanie ruchu. Jest to wynikiem połączenia dwóch rozwiązań. Pierwsze to technologia TruMotion 400 Hz, multiplikująca klatki, drugie to skanowanie podświetleniem. Ich jednoczesne zastosowanie gwarantuje, że obrazy będą wyświetlane niezmiernie płynnie, niezależnie od dynamiki fabuły.

TV Cinema 3D – LW980S to także znakomity trójwymiar. Dzięki zastosowanej polaryzacyjnej technologii CINEMA 3D telewizor wyświetla obraz 3D bez jakichkolwiek zakłóceń. Oznacza to, że widzowie mogą oglądać trójwymiarowe treści przez dłuższy czas, bez bólu i zawrotów głowy, które czasami pojawiają się
w przypadku modeli migawkowych 3D. Poza tym, szeroki kąt widzenia gwarantuje możliwość oglądania telewizji z praktycznie dowolnego miejsca przed ekranem, niezależnie od tego, czy widzowie przyjmą pozycję siedzącą, półleżącą czy leżącą.
W połączeniu z okularami w przystępnej cenie telewizor LW980S idealnie nadaje się do oglądania filmów w większym gronie.

Reklama

Telewizor wyposażony jest także w platformę SMART TV, umożliwiającą komfortowe korzystanie z serwisów oraz aplikacji internetowych. Jeżeli więc pociechy znudzą się kolejną emisją filmu „Kevin sam w domu” zawsze istnieje opcja wspólnej zabawy przy grach edukacyjnych lub wypożyczenia filmu z bogatej oferty VOD, również w 3D.Nie można zapominać także o bardzo eleganckiej linii telewizora. Wąska ramka otaczająca ekran, pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię do wyświetlania. Rozwiązanie to sprawia, że widzowie czują się tak, jakby znajdowali się w centrum akcji. Co więcej, matryca jest przykryta dodatkową taflą cienkiego szkła, która chroni ją przed uszkodzeniami.

W przeciwieństwie do innych telewizorów cienka ramka modelu LW980S nie wpływa znacząco na jakość dźwięku. Wszystko dzięki subwooferowi zamontowanemu z tyłu modelu LW980S, który znacznie ulepsza głębie niskich tonów. Telewizor posiada ponadto inteligentne czujniki mierzące poziom naświetlenia w pomieszczeniu
i automatycznie dostosowuje podświetlenie ekranu do panujących warunków. Tym samym obraz jest wyraźny o każdej porze dnia, a dodatkowo zużywana jest mniejsza ilość mocy.

Korzystając z pilota Magic Motion, użytkownicy telewizora LW980S mogą sterować treściami premium, w jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny sposób. Wystarczy kilka kliknięć pilotem przypominającym obsługę myszy komputerowej. Ponadto dzięki funkcji Smart Share bezprzewodowe przesyłanie treści między telewizorem, telefonem komórkowym i innymi urządzeniami cyfrowymi staje się niezwykle proste.

Rozwiązania LG w zakresie rozrywki domowej, na pewno dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń ich użytkownikom oraz pozwolą na wspólną zabawę w gronie przyjaciół i znajomych. Dlatego są znakomitym wyborem na prezent, który przyniesie radość całej rodzinie. Dodatkowo entuzjaści trójwymiarowej rozrywki nie muszą już wydawać fortuny na sprzęt, gdyż LG przygotowało dla nich wyjątkową promocję. Wystarczy, że od 24 października do 25 grudnia 2011 r. kupią telewizor 47 lub 55 cali LG Cinema 3D, a odtwarzacz Blu-ray 3D™ BD660 otrzymają za darmo. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy promocji będą mogli zawalczyć o samochód Audi A3.
Zestawy kina domowego LG HX906TX oraz HX906PX z dźwiękiem 3D oraz systemem Blu Ray 3D to znakomite połączenie obrazu
z emocjonującym brzmieniem.

Oba modele dysponują mocą 1125W opartą na systemie 9.1. To właśnie ten system odgrywa kluczową rolę w generowaniu dźwięku w HX906TX oraz HX906PX. Poprzez dodanie czterech pionowych kolumn 3D do dostępnych zwykle w zestawach kina domowego, tradycyjnych głośników 5.1, otrzymano wielokierunkowy dźwięk wypełniający całą przestrzeń.

Świąteczne seanse w rodzinnym gronie nabiorą odtąd zupełnie nowego wymiaru, przenosząc widzów w samo centrum akcji. Nowe systemy kina domowego od LG, są
w stanie wychwycić nawet delikatne dźwięki z codziennego życia toczącego się w tle akcji filmu. Co więcej dzięki rozszerzonej funkcjonalności LG Sound Gallery (Galeria Dźwięków LG) użytkownicy będą mogli w prosty sposób optymalizować efekty dźwiękowe.Oba zestawy to także znakomite rozwiązanie dla miłośników muzyki na żywo. Systemy LG HX906TX oraz HX906PX przeniosą ich bowiem z kanapy wprost do sali koncertowej. Tego typu wrażenia gwarantują głośniki 3D, umieszczone na górze kolumn typu Tallboy, wypełniające przestrzeń dźwiękiem również w pionie. Co więcej, dzięki innowacyjnemu zastosowaniu głośników typu reflektor 360º, zamontowanych wewnątrz z każdej pionowych kolumn 3D, dźwięk jest odbijany w równomierny sposób we wszystkich kierunkach. Systemy są wyposażone ponadto w funkcję 3D Sound Analyzer, która bada złożone warstwy oryginalnej ścieżki, dodając informacje audio do każdej pustej przestrzeni. W rezultacie powstaje bardziej realistyczny dźwięk 3D
o większym poziomie szczegółowości.

Zestawy kina domowego LG wraz z systemem Blu-Ray 3D HX906TX oraz HX906PX, to znakomite brzmienie zamknięte w eleganckiej, smukłej linii. Systemy odznaczają się metalicznie srebrnym, szczotkowanym wykończeniem i błyszczącą teksturą. Oba systemy różnią się rozmiarami kolumn, co uławia podjęcie decyzji zakupowej. Osoby posiadające więcej miejsca powinny zakupić zestaw HX906TX. Jest on wyposażony w dwie wysokie kolumny przednie oraz dwie wysokie kolumny surround. Z kolei dla osób przychylających się do bardziej minimalistycznej formy, znakomitym rozwiązaniem jest system HX906PX, gdzie tylne głośniki posiadają niewielkie wymiary 88x292x86 mm, ważąc jedynie 1 kg.

LG HX906TX oraz HX906PX to także dostęp do rozwiązań Smart TV, pozwalających na łatwe i wygodne korzystanie z zasobów Internetu na ekranie telewizora. Użytkownicy otrzymują dostęp do pełnego wachlarza aplikacji LG, interaktywnych gier oraz usług VOD. Dedykowany usłudze interfejs zapewnia wysoce intuicyjną nawigację pozwalającą bez trudu korzystać z dostępnych treści. Oba zestawy kina domowego są ponadto wyposażone w funkcję WiFi direct. Technologia ta umożliwia na strumieniowe przesyłanie treści z komputera bądź inteligentnego telefonu bezpośrednio do telewizora, bez potrzeby użycia routera. Z kolei sam smartfon, po zainstalowaniu udostępnianych przez LG specjalnych aplikacji, może posłużyć jako pilot całego zestawu. Systemy HX906TX oraz HX906PX mogą też odtwarzać i udostępniać dowolne treści zapisane na urządzeniach cyfrowych zgodnych ze standardem DLNA, takich jak telefony komórkowe, tablety i komputery.

Systemy HX906TX oraz HX906PX oferują szereg znakomitych funkcji, w tym m.in. odtwarzanie treści 3D Blu-ray™, zapewniając przy tym doskonały obraz 3D
w rozdzielczości Full HD (1080p). Opcja skalowania do Full HD pozwoli na ponowne odkrycie świątecznych klasyków w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo wielbiciele starszej kinematografii mogą skorzystać z rozwiązania Clear Voice, stanowiącego jedną z funkcjonalności LG Sound Gallery. Umożliwia ona zwiększenie częstotliwości ludzkiego głosu bez jednoczesnego spłaszczenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej, nawet w produkcjach sprzed kilkudziesięciu lat. Tym samym można jeszcze wyraźniej usłyszeć klasyczne dialogi z ulubionych świątecznych produkcji.

Sugerowane ceny detaliczne:
LG HX906TX – ok. 4299 zł
LG HX906PX– ok. 3799 zł

47LW980S – ok. 8999 zł
55LW980S – ok. 11999 zł