W 2011 roku najszybciej zyskującym na popularności hasłem był w wyszukiwarce "kwejk". Jest to nazwa popularnego portalu będącego zbiorem humorystycznych obrazków i komentarzy.

Reklama

Na kolejnych miejscach tej listy znalazły się hasła: "minecraft", "facebook.pl", "spis powszechny", "x factor", "sala samobójców", "przepis na życie", "prosto w serce", "tablica.pl" i "adele".

Jeśli chodzi o osoby, o których szukaliśmy informacje to trzy pierwsze miejsca należą do kobiet związanych z branżą muzyczną. Pierwsze zajęła obdarzona fenomenalnym głosem Adele. Wysoka pozycja mogła mieć związek nie tylko z sukcesem jej płyty "21", ale także problemami zdrowotnymi, którymi bardzo interesowali się fani artystki. Na drugim miejscu znalazła się zmarła w tym roku Amy Winehouse, zaś pozycję trzecią zajęła wzbudzająca kontrowersje menedżerka Maja Sablewska. Jej popularność powiązać należy także z wysoką oglądalnością programu X Factor, którego była jurorką.

Dalsze miejsca na liście najszybciej zyskujących na popularności osób zajęli: Kate Middleton, Andrzej Lepper, Grubson, Jan Paweł II, Ewa Farna, Nicole Scherzinger i Honorata Skarbek.

Najczęściej wyszukiwanym przez Polaków filmem była "Sala samobójców" Jana Komasy. W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie produkcje jak: "Piekielna zemsta", "Transformers", "Kowboje i obcy", "Turysta", "Oszukać przeznaczenie 5", "Czarny łabędź", "Mgła", "Red" i "American pie 8".

Reklama

Internet to także coraz popularniejsze miejsce do wyszukiwania przepisów i inspiracji kulinarnych. W tej kategorii najpopularniejsze było hasło "polędwiczki wieprzowe przepisy". Często wpisywane w wyszukiwarkę Google były także: "tłusty czwartek 2011", "sałatka z ogórków", "ogórki małosolne przepis", "chleb dukana", "oreo", "cukinia przepisy", "biszkopt przepis", "nalewka z malin" i "żurek przepis".

W kategorii muzyka największa popularnością cieszyło się hasło: "maleńczuk ostatnia nocka" odnoszące się do tytułu singla z płyty "Yugopolis 2". Kolejne miejsca zajęły: "nowości muzyczne 2011", "varius Manx przebudzenie", "kayah za późno", "blue Cafe buena", "przystanek woodstock 2011", "disco polo 2011", "zakopower boso", "rihanna man down" i "selah sue".Największe sportowe emocje budziła walka Adamek vs Kliczko i takie hasło przodowało też w Google jeśli chodzi o kategorię sport. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: "us open 2011", "euro 2012", "liga mistrzów 2011", "liga światowa 2011", "wimbledon 2011", "kliczko haye", "copa america 2011", "eurobasket 2011" i "polska argentyna".

Najczęściej wyszukiwanym krajem, a jednocześnie pożądanym kierunkiem podróży była Chorwacja. Polacy szukali w 2011 roku także informacji na temat: Bułgarii, Seszeli, Tunezji, Lazurowego Wybrzeża, Wysp Kanaryjskich, Dominikany, Sardynii i Dubaju.

Internauci szukali też w Google informacji na temat zwierząt domowych, a najpopularniejszym hasłem były "terraria". W pierwszej dziesiątce znalazły się także: "piesek boo", "husky adopcje", "zaklinacz psów", "rasy psów małych", "maltańczyk miniaturka", "pomeranian", "imię dla konia", "papuga żako" i "owczarek szwajcarski".

Najpopularniejszą grą komputerową był według Google Minecraft. W tej kategorii internaucie wyszukiwali także haseł: "friv", "hax Ball", "goodgame mafia", "shake fidget", "battlefield 3", "symulatory farmy 2011", "nickelodeon gry", "skyrim" i "fifa 12".

Telewidzowie najczęściej wyszukiwali zaś informacji o programie "X Factor". Inne popularne hasła to "przepis na życie", "prosto w serce", "rodzinka.pl", "pamiętniki wampirów", "triumf miłości", "top model", "pierwsza miłość", "plotkara" i "californication".

Na podstawie wyników zaprezentowanych przez Google Polska można sądzić, że najbardziej oczekiwanym koncertem był występ Rihanny 6 grudnia w Łodzi. Wydarzenie zajęło pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych koncertów. W 2011 roku Polacy szukali także informacji na temat tras koncertowych wykonawców takich jak: Sade, Dżem, Grubson, George Michael, Iron Maiden, Kult, Shakira, Coma i OSTR.

Google Zeitgeist pokazuje najczęściej poszukiwane frazy w wyszukiwarce internetowej. Nazwa pochodzi od niemieckiego "Zeit" (czas) i "Geist" (duch).