Creative Recon3D to zestaw, który, zdaniem firmy, ma odmienić dźwięk w grach wideo. Całość składa się z karty dźwiękowej na USB i specjalnego, bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Całość możemy podłączyć zarówno do peceta, jak i konsol.

Reklama

Pierwsze wrażenia? Wizualnie zestaw robi wrażenie. Słuchawki są duże, masywne i bardzo wygodne. Pokrywają uszy, więc nie ma problemu, że usłyszymy jakieś niepotrzebne dźwięki z zewnątrz (co partnerce, czy domownikom może się nie podobać, bo ich nie usłyszymy). Z kolei karta dźwiękowa jest dość dużym pudełkiem, warto więc znaleźć na nią odpowiednie miejsce na obudowie, czy biurku.

Instalacja jest niezwykle prosta, zarówno na PC jak i na konsoli. W wersji komputerowej musimy zainstalować sterowniki, w przypadku Xbox 360, czy PS3 musimy tylko wpiąć urządzenie do konsoli.

Wrażenia z użytkowania? Rewelacyjny, czysty dźwięk wielokanałowy. Słychać idealnie gdzie jest przeciwnik, czy kto skrada się za plecami. W porównaniu do poprzedniego zestawu wielokanałowego - Tactic3D Alpha, jest dużo wyraźniejszy dźwięk. Jeśli zaś używamy zwykłych słuchawek podłączonych do wewnętrznej karty dźwiękowej ( i to takiej, jak Creative X-Fi Fatal1ty Champion), to też jest lepiej.

Wady urządzenia? Po pierwsze, do karty dźwiękowej nie można podłączyć głośników, a szkoda, bo dźwięk przestrzenny wytworzony przez nowy układ Creative'a, na porządnym zestawie 5.1 byłby czymś idealnym dla ucha. Po drugie cena. Za kartę i słuchawki trzeba zapłacić ponad 800 złotych. Można, co prawda kupić samą kartę i dołączyć do niej zwykłe słuchawki, ale to brzmi trochę gorzej. Choć i tak będzie lepiej, niż kupując przestrzenne zestawy słuchawkowe innych firm.

Podsumowując - Creative, po pewnym okresie zastoju w rozwoju technologii dźwiękowych w grach pokazał, na co stać firmę. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na pełen zestaw, warto kupić samą kartę. Zwłaszcza, gdy gra się na konsolach.