Przede wszystkim głośniki zachwycają swoimi rozmiarami. Są niewielkie i lekkie. Dzięki czemu niezwykle łatwo przenieść je z pomieszczenia do pomieszczenia. Żeby działały należy umieścić je w pobliżu gniazdka sieciowego. Model SA-NS510 jest wyposażony w akumulator - bateria wystarczy na pięć godzin słuchania. Można go więc swobodnie używać wszędzie, gdzie dociera sygnał domowej sieci Wi-Fi.

Dużą zaletą głośników jest ich kompatybilność z innymi urządzeniami. Zatem odtwarzaniem muzyki można sterować na szereg sposobów, mi.n przy użyciu technologii AirPlay w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie. Dostępna jest także darmowa aplikacja Sony Network Audio Remote, przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android. Umożliwia ona sterowanie odtwarzaniem muzyki z urządzeń innych niż firmy Apple oraz słuchanie radia internetowego.

Dodatkowo niezwykle łatwe jest przygotowanie głośnika do pracy. Można to zrobić na kilka sposobów: przy użyciu domowej sieci Wi-Fi, darmowej aplikacji Sony NS Setup ściągniętej do smartfonu lub tabletu albo dostarczonego oprogramowania konfiguracyjnego na komputery PC. Istnieje także możliwość synchronizowania głośników bezprzewodowych w celu odtwarzania przez nie tych samych nagrań w różnych pomieszczeniach.

Mimo małych wymiarów, bezprzewodowe głośniki Sony przypadną do gustu także amatorom mocnego brzmienia. Model SA-NS310 jest wyposażony w pełnozakresowy głośnik emitujący dźwięk we wszystkich kierunkach. Modele SA-NS410 i SA-NS510 zawierają cztery skierowane na zewnątrz jednostki wysokotonowe oraz jednostkę niskotonową, dzięki czemu wytwarzają mocny i pełny dźwięk w całym pomieszczeniu.