Dell ogłasza nadejście nowej ery, przedstawiając zaprojektowane od podstaw urządzenia konsumenckie i biznesowe, opracowane pod kątem nowego systemu operacyjnego Microsoft. Inspirujące konstrukcje, umożliwiają pełne wykorzystanie funkcji systemu Windows 8, zapewniają nowe doznania i pozwalają wykorzystać obsługę dotykową.

Reklama

Dell wprowadza do sprzedaży tabletLatitude 10, Ultrabooka Latitude 6430u, komputer All-in-One OptiPlex 9010z ekranem dotykowym orazInspiron 15z. Nowe systemy dołączają do wcześniej ogłoszonych rozwiązań – połączenia Ultrabooka i tabletu - XPS 12 oraz komputera z ekranem dotykowym All-in-One XPS One 27. Dzięki nowym produktom klienci nie muszą już nosić ze sobą wielu urządzeń, co pozwala oszczędza czas i zwiększa produktywność. Jednocześnie atrakcyjnewizualnie i wytrzymałe urządzenia oferują duży poziom bezpieczeństwa i łatwość obsługi.

Dell wykorzystał dotychczasowe doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w swoim najnowszym urządzeniu - XPS 12. Wykorzystano nowoczesny i elegancki obracany ekran dotykowy, który zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu możliwości Windows 8. W rezultacie powstało rozwiązanie wykorzystujące najlepsze cechy dwóch typów urządzeń – pełnej wszechstronności Ultrabooka i wygody korzystania z tabletu.

Innowacyjny system mocowania ekranu pozwala na łatwą zmianę trybu pracy - laptopa lub tabletu, a sama matryca HD charakteryzuje się o 97 procent większą ilością pikseli niż standardowy wyświetlacz HD.Rezultatem jest wyjątkowo ostry obraz znacznie poprawiający komfort podczas czytania oraz oglądania zdjęć i filmów. XPS 12 to urządzenie wyróżniające się wzornictwem, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium i włókna węglowe. Corning Gorilla Glass zapewnia też wyjątkową odporność ekranu za zarysowania i uderzenia.

10-calowy tabletLatitude 10 łatwo i bezpiecznie dopasuje się do istniejącego środowiska IT firmy, umożliwiając przy tym korzystanie z wielu funkcji multimedialnych. Tablet jest zgodnyz większością akcesoriów zewnętrznych i kompatybilny znowoczesnymi aplikacjamidla systemu Windows. Podobnie jak wszystkie biznesowe produkty Dell, Latitude 10 możnałatwo połączyć z używanymi w firmie konsolami do zarządzania, jest także wyposażony w wymienną baterię i niezawodne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, takie jak Dell Data Protection | Encryption, które umożliwiaszyfrowanie danych począwszy od dysku twardego a kończąc na portach USB.

Z myślą o takich branżach, jak opieka zdrowotna i administracja publiczna, na początku 2013 roku tablet będzie wyposażony w opcjonalny czytnik linii papilarnych i kart czipowych, umożliwiający dwustopniowe uwierzytelnianie użytkownika. Dodatkowe zalety modelu Latitude 10 to długi czas pracy na baterii, wynoszący nawet 18 godzin, opcjonalna stacja dokująca zwiększająca wydajność pracy i aktywny rysik. Urządzenie, doskonale sprawdzające się zarówno w biurze, jak i w domu, będzie dostępne dla wszystkich klientów Dell.

Latitude 6430u,pierwszy biznesowy ultrabook firmy Dell, to przykład równowagi między estetyką a funkcjonalnością – urządzenie wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem iniewielkimi rozmiarami, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo i łatwość obsługi, które są niezbędne podczas długiej pracy. Latitude 6430u to także wszechstronny Ultrabook o wyjątkowej trwałości, czego dowodem jest zaliczenie testów wytrzymałościowychMIL-STD-810G wykonywanych na zlecenie armii Stanów Zjednoczonych. Jako pierwszyna rynku wyposażono go w bezprzewodową stację dokującą wykorzystującą technologięWiGig umożliwiającą bezprzewodową komunikację z prędkością wielu gigabitów na sekundę na potrzeby przesyłu danych, obrazu i dźwięku. Dzięki długiej pracy na baterii, wynoszącej nawet 10 godzin, można przez cały dzień obyć się bez źródła prądu, co z pewnością zainteresuje często przemieszczających się menedżerów.

Zastosowanie w firmie interfejsu dotykowego zwiększa efektywność i ułatwia współpracę, ale niektórzy pracownicy mogą nie dysponować wystarczającą ilością miejsca na biurku. W tej kategorii Dell oferuje zgrabny 23-calowy komputerAll-in-OneOptiPlex 9010,któryzapewnia dużą wydajność, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Z opcją ekranu wielodotykowego, stałej lub obracanej kamery ipodstawy, jest zoptymalizowany pod kątem Microsoft Lync, co zwiększa możliwości podczas pracy w systemie Windows 8.

Dell prezentuje także UltrabookaInspiron 15z, które jest idealnym rozwiązaniem do wykorzystywania w wolnym czasie lub na urlopie. Opcjonalny wyświetlacz dotykowy oraz bogactwo funkcji mimo niewielkich rozmiarów – Inspiron 15z to komputer dla tych, którzy zawsze oczekują czegoś więcej – więcej miejsca na ekranie, więcej możliwości rozrywki i więcej mocy procesora. Ultrabook o grubości nieprzekraczającej 2,5 centymetra, charakteryzuje się doskonałą wydajnością i trwałością baterii,
a jego dodatkową zaletą jest atrakcyjne aluminiowe wykończenie.

Dell aktualizuje również ofertę urządzeń peryferyjnych. Obejmuje ona 23-calowymonitor wielodotykowyS2340T i bezprzewodowy touchpad TP713, również zoptymalizowane pod kątem funkcji systemu Windows 8. S2340T, pierwszy wielodotykowy monitor firmy Dell opracowany z myślą
o multimediach, wyróżnia się oryginalnym wyglądem, dużą wydajnością i możliwością dostosowaniawielu parametrów, jest także wyposażony w podstawę odchylaną do 90 stopni.

W przeciwieństwie do większości touchpadówTP713reaguje na dotyk całą powierzchnią, co ułatwia wykonywanie gestów przewijania, rozsuwania i zsuwania. Użytkownicy mogą dotykać gładkiej i trwałej szklanej płytki wieloma palcami, co zwiększa funkcjonalność nowych aplikacji w Windows 8. Monitor S2340T i touchpad TP713, charakteryzujące się bezproblemową, intuicyjną obsługą, ułatwiają korzystanie z systemu Windows 8 na wszystkich komputerach firmy Dell, pomagając efektywnie i komfortowo realizować swoje projekty.

Dostępność i ceny:
• XPS 12 – od 5699 PLN brutto
• XPS 13 – od 5499 PLN brutto
• XPS One 27 z ekranem dotykowym – od 5599 PLN brutto
• Inspiron 15z z ekranem dotykowym – od 2999 PLN brutto
• Monitor S2340T – 2438,21 PLN nettp
• Touchpad bezprzewodowy TP713 – 218,70 PLN netto
• Tablet Latitude 10 – od 2824 PLN netto
• OptiPlex 9010 All-in-One z ekranem dotykowym – od 6050 PLN netto
• Ultrabook Latitude 6430u– cena od 4904 PLN netto