ASUS Transformer Book TX300 to hybrydowy model wyposażony w system Windows 8. Jest to urządzenie łączące w sobie wydajność i funkcjonalność notebooka z łatwością użytkowania i mobilnością tabletu. Transformer Book to kompaktowy, mocny notebook z systemem Windows 8, procesorem trzeciej generacji Intel® Core™ i szybkim dyskiem twardym. Po odłączeniu 13,3-calowego ekranu Full HD ASUS Transformer Book przeistacza się w samodzielny tablet z dyskiem SSD o pojemności 128GB.

Reklama

ASUS Transformer Book to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć zawsze do dyspozycji zarówno w pełni wyposażony notebook, jak i tablet. Urządzenie posiada potężny procesor trzeciej generacji Intel® Core™ i5 lub i7, który bez problemu poradzi sobie z większością aplikacji oraz podświetlaną klawiaturę z dużym, multidotykowym touchpadem. 13,3-calowy ekran ze szkła Concore™ firmy Corning®, z dziesięciopunktową matrycą dotykową umożliwia intuicyjną obsługę systemu Windows 8 w obu trybach pracy.

Oddzielne baterie stacji dokującej i tabletu zapewniają nawet do pięciu godzin pracy w trybie pełnej obsługi notebooka i do ośmiu godzin pracy tabletu. Czas pracy notebooka może zostać dodatkowo wydłużony do ośmiu godzin po wyłączeniu dysku twardego i gniazd interfejsów, zachowując aktywną klawiaturę i touchpad. Urządzenie może przejść w tryb czuwania i pozostać w nim nawet do dwóch tygodni. Ponadto posiada funkcję instant on pozwalającą na wznowienie pracy w niespełna 2 sekundy.

13.3-calowy ekran 1080p Full HD w ASUS Transformer Book wyświetla obraz w bardzo wysokiej jakości. Technologia IPS gwarantuje odtwarzanie żywych i wiernych barw, zaś szerokie kąty widzenia (178 stopni) pozwalają na oglądanie obrazów z boku, przy zachowaniu jasności i czytelności. Dzięki wysokiej jakości głośnikom stereo zainstalowanym zarówno w notebooku jak i tablecie ASUS Transformer Book bardzo dobrze sprawdza się podczas słuchania muzyki. Jakość dźwięku dodatkowo podnosi technologia ASUS SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower®, a także procesory audio Waves, nagrodzone statuetką GRAMMY Award® w kategorii technicznej. Urządzenie posiada przednią kamerę HD i mikrofon konferencyjny, które świetnie sprawdzą się do prowadzenia rozmów wideo; a także tylną kamerkę (5MP), nagrywającą filmy w jakości 720p HD.

ASUS Transformer Book posiada osobne dyski dla notebooka i tabletu. Dysk twardy o pojemności 320GB lub 500GB w trybie pracy notebooka oferuje wystarczającą ilość miejsca zarówno dla profesjonalnego oprogramowania jak i prywatnych danych, natomiast 128GB pamięci na karcie SSD zapewnia sprawne działanie aplikacji, filmów, muzyki i gier w trybie pracy tabletu. Główne podzespoły umieszczone są w tablecie, a dysk twardy i gniazda interfejsów w stacji dokującej, lecz opracowana przez ASUS technologia High-Speed Bridge zapewnia bardzo szybki transfer danych pomiędzy stacją a tabletem, przekraczający przepustowość USB 3.0.