HUAWEI, wiodący dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na Consumer Electronics Show 2013 smartfon z największym na świecie ekranem – HUAWEI Ascend Mate. Smartfon wyposażony jest w wyświetlacz HD o przekątnej 6.1 cala, czterordzeniowy procesor Hi-Silicon 1.5GHz oraz baterię 4050 mAh. Dzięki zastosowaniu technologii Quick Power Control (QPC) i Automated Discontinuous Reception (ADRX), nowy Ascend Mate może pracować nawet dwa dni bez konieczności ładowania. Nowy HUAWEI Ascend Mate wyróżnia się wśród wszystkich smartfonów jednym z większych wyświetlaczy w stosunku do swojej obudowy. Ekran dotykowy stanowi aż 73% jego powierzchni, zapewniając komfort czytania wiadomości, przeglądania dokumentów tekstowych oraz przyjemność podczas oglądania filmów czy grania. Wyświetlacz LCD HD z technologią IPS+ o przekątnej 6.1 cala pracuje w rozdzielczości 1280 x 720, gwarantując czystość obrazu i precyzję barw. Technologia Magic Touch zwiększa czułość ekranu nawet podczas obsługi urządzenia w rękawiczkach. Ascend Mate to smukłe i eleganckie urządzenie, mierzące w najwęższym miejscu jedynie 6,5 mm. Smartfon został zaprojektowany tak, by idealnie zmieścić się w dłoni.

Reklama

HUAWEI Ascend Mate wyposażony jest w baterię 4050 mAh i czterordzeniowy procesor HUAWEI Hi-Silicon 1.5GHz. Stworzone przez HUAWEI inteligentne technologie oszczędzania energii QPC i ADRX sprawiają, że smartfon może pracować nawet dwa dni bez konieczności ładowania. Ponadto prędkość ładowania baterii w HUAWEI Ascend Mate jest o ponad 30% szybsza niż u innych smartfonów tej klasy. Oprócz funkcji globalnego roamingu, HUAWEI Ascend Mate zapewnia obsługę pięciu częstotliwości, co czyni z niego doskonały smartfon dla podróżnych. Jego podwójna antena pozwala na intensywną transmisję danych i jest zoptymalizowana metodą łączenia proporcjonalnego MRC (Maximum Ratio Combining), co zwiększa moc sieci o nawet 2.5dB, rozszerzając jej zasięg o od 20 do 30 procent.

HUAWEI Ascend Mate pracuje na systemie Android 4.1. Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery: główną o rozdzielczości 8Mpix HDR z funkcją auto-fokus oraz przednią HD 1Mpix. Dodatkowo posiada podwójny mikrofon z technologią redukcji zakłóceń, dźwięk w systemie Dolby® oraz możliwość nagrywania w stereo. HUAWEI Ascend Mate jest również wyposażony w aplikację Augmented Reality oraz narzędzie „smart reading” pozwalające szybko sprawdzić hasło w słowniku lub w wyszukiwarce Google. Dzięki funkcji „swift sharing” przesyłanie obrazów, filmów i innych plików odbywa się nawet do trzech razy szybciej niż w przypadku innych smartfonów pracujących w środowisku Wi-Fi. Ascend Mate dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Smartfon trafi do sprzedaży w Chinach w lutym 2013.

Z kolei HUAWEI Ascend D2 pracuje na systemie Android 4.1 i posiada 5-calowy wyświetlacz LCD FHD IPS + 443 PPI Super Retina. Jego sercem jest dwurdzeniowy chipset K3V2 1,5 GHz. Dzięki baterii o pojemności 3000mAh, technologiom Quick Power Control (QPC) oraz Automated Discontinuous Reception (ADRX) Ascend D2 osiąga czas czuwania do 6 dni. Smartfon został również wyposażony w kamerę o rozdzielczości 13 MPix. HUAWEI Ascend D2 posiada 5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super Retina, który ma niezwykle krótki czas reakcji. Wyświetlacz smartfona chroniony jest odpornym na zarysowania, zabrudzenia i wodę szkłem Corning Gorilla®. Aparat o rozdzielczości 13 MPix pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów wideo w krystalicznej jakości 1080p full HD. Dzięki możliwości dostosowywania temperatury kolorów umożliwia także robienie profesjonalnej jakości zdjęć.

Ascend D2 wyposażony jest w baterię o pojemności 3000mAh. Za inteligentne zarządzanie energią w smartfonie odpowiedzialne są autorskie technologie Huawei QPC i ADRX. QPC obniża zużycie baterii poprzez automatyczne wyłączanie nadajnika, kiedy nie odbywa się transmisja danych. Natomiast, technologia ADRX zmniejsza zużycie energii w trybie czuwania o ponad 20%. Ponadto szybkie ładowanie baterii pozwala na pełne naładowanie w czasie o 30% krótszym niż inne smartfony w tych samych warunkach elektrycznych.

HUAWEI Ascend D2 wykonany jest z wysokiej jakości metali. Waży jedynie 170 g i ma 9,9 mm grubości. Jego opływowy kształt idealnie układa się w dłoni. Smartfon dostępny jest w białym i niebieskim kolorze. W Chinach Ascend D2 będzie dostępny jeszcze w styczniu, a potem trafi do sprzedaży w Japonii. W przyszłości smartfon dostępny będzie także z 4,7-calowym ekranem.

HUAWEI zaprezentował podczas trwających targów CES 2013 najmniejszy modem USB na świecie. HUAWEI UltraStick E3331 ma jedynie 67,5mm długości, 25,5 mm szerokości i 7 mm grubości. Dzięki swoim niewielkim wymiarom i estetycznej białej obudowie, nowy modem HUAWEI będzie doskonale pasował do każdego stylowego laptopa. UltraStick E3331 umożliwia pobieranie danych z prędkością dochodzącą nawet do 21 Mbps w sieciach PA+, obsługuje również sieci w standardzie IPV6. Modem korzysta też z opracowanej przez HUAWEI technologii Hi-Link, umożliwiającej nawiązanie połączenia z siecią w ciągu zaledwie 15 sekund.