W Polsce mamy tylko dwóch ogólnopolskich operatorów satelitarnej telewizji cyfrowej - NC+ i Cyfrowy Polsat. Obie telewizje przekonują w reklamach, że to one mają najbogatsze pakiety. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Reklama

Najtańszy pakiet na rynku ma Cyfrowy Polsat - za Pakiet Rodzinny HD trzeba zapłacić jedynie 19.90. Telewizja oferuje w nim 51 kanałów, wśród nich 7 w jakości HD - Polsat News i Polsat, AXN HD, FOX HD, TVP 1 i 2 HD oraz TVN HD. Możemy też oglądać National Geographics, TVN Turbo czy Animal Planet. Niestety najciekawsze kanały są w abonamencie tylko przez trzy miesiące. Potem trzeba za nie płacić ekstra. W kontrakcie są też sportowe kanały Cyfrowego Polsatu.

Następna opcja cenowa, którą przewidział dla klientów Polsat, to Pakiet Familijny za 39.90. Jest w nim dostępne 75 kanałów, z czego 12 w HD. W ofercie promocyjnej nie płacimy abonamentu przez pierwsze trzy miesiące. To, co w pakiecie Rodzinnym HD było płatne, w Familijnym dostępne jest w ramach abonamentu. Są tez kanały z logiem CBS, a także więcej programów z oferty TVN - Style i Religia.tv.

Za dziesięć złotych miesięcznie więcej dostajemy Pakiet Familijny Max HD. Oprócz kanałów z Familijnego, dostajemy pełen zestaw Filmboxa, więcej kanałów TVN - Style, TVN7 HD, TVN HD i TTV. Do tego mamy kompletną ofertę Polsatu - Polsat Film, Polsat Cafe i Polsat Play, a także wszystkie kanały sportowe - zarówno Polsatu, TVP, jak i Eurosport (także w wersji HD).. Fani seriali ucieszą się też z Fox HD, Universal Channel, SciFi oraz pełnego pakietu AXN. Możemy też za 49 złotych kupić dekoder HD z dyskiem o pojemności 500GB. Jeśli zaś zdecydujemy się złożyć zamówienie przez internet, to przez cały czas trwania umowy Ipla Mix jest gratis. Polsat pozwala też na wybór modułu CAM, który wkładamy bezpośrednio do telewizora, bez konieczności zakupu dekodera (jeśli oczywiście nasze urządzenie wspiera to rozwiązanie).

Za 59.90 dostajemy ulepszoną wersję Familijnego Max HD - HBO HD jest przez sześć miesięcy gratis, do tego nie płacimy abonamentu za cały pakiet telewizyjny przez pół roku. Jeśli zaś chcemy oglądać HBO przez cały czas trwania umowy, liczymy też na Eurosport HD i HBO GO, to miesięczny koszt utrzymania pakietu wzrośnie do 79.90.Kompletny pakiet wszystkich kanałów, z pakietem HBO HD, Cinemax, wszystkich kanałów sportowych HD, HBO GO i Ipla Mix to koszt 89,90.

Jak wygląda propozycja NC+ na tle Cyfrowego Polsatu? Najtańszy pakiet kosztuje 39,90. W ofercie dostajemy jednak 86 kanałów w tym 26 w jakości HD. Niestety, w przeciwieństwie do oferty Polsatu, NC+ nie zdecydowała się dołączyć do pakietu programów sportowych - mamy za to dostęp do takich kanałów, jak Ale Kino HD, Discovery, TVP Historia, jak też pełnej oferty kanałów TVN - Style, Turbo, religia.tv, TVN 7, TVN HD.

Możemy do niej dokupić dodatkowe pakiety sportowo - filmowe. Jeśli do podstawowej oferty dołożymy Canal+ Sport, Canal+ Family i Family 2 w wersji HD< to abonament wzrasta do 69.90. Jeśli zaś nie lubimy sportu i wolimy oglądać filmy, to zapłacimy tyle samo, z tym, że zamiast C+ Sport/Family w ofercie będą Canal+, Canal + Film i Film 2. Połączenie tych dwóch pakietów podniesie miesięczny koszt utrzymania telewizji cyfrowej do 89,90. Kompletna oferta kanałów, z dostępem do seriwsów Video on Demand, sportu i filmów kosztuje 109.90 miesięcznie.

Co więc wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcemy oglądać. Jeśli nie możemy żyć bez piłki nożnej i żużla, to wybór jest tylko jeden - NC+. Dostajemy dostęp do meczy wszystkich lig europejskich, a także Ligi Mistrzów. Do tego tylko NC+ będzie od nowego sezonu pokazywać rozgrywki Ekstraklasy. Z kolei fani piłki ręcznej, boksu i siatkówki nie mają innego wyjścia, jak wybór Polsatu - tylko ta stacja pokazuje te sporty.