Prowadząc biznes często szukamy optymalizacji kosztów w swojej firmie i rozważamy m.in.: wykorzystanie korzystnego cenowo oprogramowania z drugiej ręki. Dylematem mogą być procedury prawne związane z tym działaniem. Jednak warto przypomnieć, że używane oprogramowanie może podlegać procesowi dalszej odsprzedaży. Po kilku spektakularnych wyrokach nabycie oraz użytkowanie oprogramowania do celów biznesowych jest jak najbardziej zgodne z prawem.

Reklama

Potwierdza to decyzja m.in.: Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (Syg.akt C-128/11) lub pisemne orzeczenie niemieckiego Federalnego Sądu Okręgowego. Otwiera to drogę zarówno dla dostawców, jak i firm zainteresowanych pozyskaniem używanego oprogramowania do swojej działalności.

By rozwiać wątpliwości dotyczące aspektów prawnych oraz omówić szereg korzyści biznesowych płynących z użytkowania oprogramowania z drugiej ręki, ReLicense AG organizuje I edycję Roadshow w Warszawie (13.10) i Katowicach (15.10) z udziałem przedstawicieli dostawcy oraz ekspertów w zakresie prawa i zarządzania zasobami firmy. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm, którzy są zainteresowani optymalizacją kosztów, poprawą efektywności oraz poznaniu nowoczesnych trendów zarządzania finansami i zasobami IT w swojej firmie.