MC2 Solutions to wspólna inicjatywa byłej minister cyfryzacji, jej dwóch współpracowników oraz inwestora - Viktora Romaniuka, właściciela Kinguin, globalnego sklepu cyfrowego z kluczami do gier.

Reklama

Firma Anny Streżyńskiej zajmuje się m.in. internetem rzeczy, inteligentnymi miastami i technologią blockchain. Nazwa MC2 Solutions to oczywiście nawiązanie do Ministerstwa Cyfryzacji, z którego Streżyńska odeszła po rekonstrukcji rządu.

W niecały miesiąc po inauguracji firma już szuka nowych pracowników, m.in. blockchain deweloperów, czyli programistów doskonale czujących się nowych technologiach. Do tego cały czas przyjmuje CV od osób, które po prostu chcą pracować w warszawskiej siedzibie, mieszczącej się nad galerią Złote Tarasy, lub w gdyńskiej filii MC2 Solutions - nawet na innych stanowiskach. W grę wchodzi również praca zdalna.

- Jak bym zachęciła do pracy ze mną? MC2 Solutions to młoda firma, nie jest jeszcze skostniała i daleko jej do takiej. Oparta jest za to na ludziach, którzy się sprawdzili i w biznesie i w administracji publicznej. To ekipa, która wyszła ze mną z Ministerstwa Cyfryzacji, do tego doszły zupełnie nowe osoby. Mamy siedzibę w Warszawie, filię w Gdyni. Wszystko jest dynamiczne i dobrze rośnie - mówi Anna Streżyńska w rozmowie z money.pl. - Nie stoję nad głową, nie rozliczam z każdej godziny - zapewnia bizneswoman.

Reklama