Motorola podeszła do tematu ekranu dotykowego z nieco innej strony. Zamiast tworzyć gadżet na wzór i podobieństwo iPhone'a, firma zdecydowała się zaproponować własny pomysł na design dotykowej komórki. Krave'owi nadano formę telefonu-puderniczki, składającego się z dwóch części : głównej, mieszczącej 2,8-calowy ekran dotykowy, oraz interaktywnego, przezroczystego wieczka. Znajdujące się na przykrywce logo Motoroli (stylizowana literka M) służy nie tylko ozdobie, ale także spełnia rolę słuchawki i głośniczka.

Komórkę wyposażono w bogaty zestaw funkcji: moduł GPS, łączność WiFi, odtwarzacz muzyczny etc. Pamięć ZN4 stanowią karty MicroSD (w telefonie możemy umieścić kartę o pojemności do 8 GB). Ciekawie zapowiada się także możliwość prowadzenia rozmów czy uruchomienia Bluetootha bez otwierania klapki gadżetu.

Po tych pochwałach pora na małą łyżkę dziegciu. Niestety, Krave nie pozwoli nam na robienie świetnych zdjęć, gdyż wyposażono go w aparacik o rozdzielczości 2 megapikseli (swoją drogą, taki sam znajdziemy w iPhonie). Bateria dotykowego kombajnu starcza na 4 godziny pracy.