Kolekcja pojawi się 7 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 czasu PDT [8 kwietnia 2021 r. , 4:00 rano CEST] w bardzo ograniczonych ilościach, a więc fani, którzy będą chcieli zdobyć ekskluzywny zestaw Kanagawa Wave, muszą działać szybko i odwiedzić sklep Razera, aby otrzymać powiadomienie o uderzeniu fali. Ostatnia linia ubrań Razera - "GAMING APE", wyprzedała się dosłownie w ciągu kilku minut, dlatego fani powinni zarejestrować się wcześniej, aby uniknąć utraty zestawu.

Reklama

Każda pozycja w asortymencie, obejmującym bluzę z kapturem, t-shirt, podkoszulek, szorty i czapkę, jest wykonana z wysokiej jakości materiałów wykonanych w 100 proc. z plastiku morskiego pochodzącego z recyklingu. Ubrania wytwarzano w ramach szerszego programu usuwania tworzyw sztucznych wyłowionych z wód morskich i przetwarzania ich w użyteczne produkty, które teraz obejmują stylową odzież Kanagawa Wave firmy Razer.

Razer Kanagawa Wave / Materiały prasowe

Każdego roku do oceanów trafia około 11 milionów ton tworzyw sztucznych, poważnie zagrażających organizmom morskim i stających się częścią ich łańcucha pokarmowego. W celu ograniczenia tego problemu, dochody z kolekcji Kanagawa Wave zostaną przeznaczone na odzyskiwanie tworzyw sztucznych wyłowionych u brzegów niektórych z najbardziej dotkniętych tym zjawiskiem obszarów. Za każdy przedmiot sprzedany w tej kolekcji Razer sfinansuje odzyskanie 1 kg tworzyw sztucznych z pochodzących z mórz.

#GoGreenWithRazer i pomóż ocalić planetę

Odzież z linii Kanagawa Wave to druga z proekologicznych inicjatyw Razera pod niedawno ogłoszonym hasłem #GoGreenWithRazer. Stanowi ona kontynuację niezwykle udanego i ciągle trwającego programu ochrony prowadzonego przez maskotkę Razera Sneki Snek. Pierwotny cel programu, jakim było uratowanie 100 000 drzew, został już przekroczony. Obecnie inicjatywa stawia sobie za zadanie uchronienie 1 000 000 drzew.

Poprzez te oraz inne przyszłe inicjatywy i akcje Razer chce zaangażować i pobudzić do działania społeczność graczy w celu ochrony środowiska i zagwarantowania, że świat pozostanie areną, na której wszyscy będziemy mogli nadal grać.