Reklama


Wykorzystane drewno bambusowe nie zostało polakierowane. Dzięki temu faktura drzewa będzie odczuwalna z każdym dotykiem, a korzystając z touchpada (też z bambusa!), można poczuć pod palcami ułożone poziomo włókna.


Naturalny surowiec zapewni tak bardzo poszukiwaną dziś indywidualność (za laptopa zapłacić trzeba ponad 5 tys. złotych).A skąd ten bambus?

Selekcja składników współgra z cyklem życia rośliny: wybierane są dojrzałe 2-letnie brązowe bambusy. Są one hodowlane specjalnie dla potrzeb firmy ASUS. Naturalny materiał nie jest lakierowany, co minimalizuje obciążenia dla natury, w przeciwieństwie do metalu, który jest obrabiany przy pomocy paliwa.

Seria Bamboo reprezentuje politykę firmy ASUS dotyczącą oszczędności energii za pomocą wbudowanego Super Hybrid Engine. Każdy laptop został wyposażony w taki właśnie hybrydowy "silnik". Automatycznie przydziela on moc do właśnie wykonywanych zadań.Dzięki temu wydłuża się czas pracy na bateriach (Asus mówi o 35%). Do tego dochodzi unikanie materiałów szkodliwych dla zdrowia człowieka czy środowiska (istnieje lista ponad 30, których używać nie wolno).

Seria N na zdjęciach:

Następne zdjęcie ilustruje użyteczność matryc typu gloss. Asus... OPANUJCIE SIĘ Z TYM GLOSSEM. Nikt go nie chce. To jest po prostu koszmarne!Ceny: (mniej więcej, ostatnio dolar szaleje)
N10 - 2000 zł.
N20 - 5000 zł
N50 - 6000 zł
N80 - cena nie ustalona
U6 - 5000 zł


Specyfikacja poszczególnych modeli serii N