W rozegranym w sobotę turnieju FIFA 09 wzięło udział 512 zawodników z całej Polski.

Reklama

W finałowym pojedynku Marcin Raptis pokonał Cezarego Gontarka 1:0, wygrywając tym samym wyjazd na wielki finał FIWC, który odbędzie się w Barcelonie. Tam Raptis spotka się z osiemnastoosobową grupą zwycięzców krajowych rozgrywek, które są realizowane w terminie od października 2008 roku do kwietnia 2009 roku. Do grona finalistów dołączy jeszcze trzynastu graczy wyłonionych w kwalifikacjach online za pośrednictwem PlayStation Network. Wszyscy gracze będą walczyć o tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dodatkowo zwycięzca otrzyma zaproszenie na doroczną Światową Galę Mistrzów FIFA 2009, która odbędzie się w styczniu 2010 roku. Nasz rodak spotka tam największe sławy ze świata piłki nożnej.

- Mam nadzieję, że w wielkim finale pójdzie mi równie dobrze co na rozgrywkach krajowych. Ale dużo pracy jeszcze przede mną - powiedział Marcin Raptis tuż po sobotnim sukcesie.

Tegoroczna edycja FIWC odbywa się już po raz piąty i jest jedynym na świecie wirtualnym turniejem zatwierdzonym przez organizację FIFA. W zeszłorocznych mistrzostwach FIWC wzięło udział 25 tysięcy graczy z 179 krajów i 6 federacji z całego świata.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup znajduje się na tej stronie.