Gdy w lipcu ubiegłego roku na rynek trafiła pierwsza komórka z systemem operacyjnym Google’a (czyli Androidem), światek nowych technologii był niezwykle podekscytowany. Nie tyle za sprawą wyglądu urządzenia, na którym zadebiutował Android, ale głównie z powodu tego, że system napisano w oparciu o kod open source.

Niestety mimo wielu zalet Android miał dość trudne początki i nie był rozchwytywany niczym ciepłe bułeczki. Google przewiduje jednak, że los się odwróci, a rok 2009 będzie zdecydowanie lepszy. T- Mobile poinformował właśnie o sprzedaniu miliona komórek G1 od daty jego premiery, czyli od października 2008 r. Niedługo zaś na rynek ma wejść tzw. G2, czyli działający w oparciu o Androida telefon HTC Magic o znacznie ładniejszych kształtach i bardziej poręcznej obudowie.

Nie jest też wykluczone, że Androida zaadoptują producenci komputerów. W kwietniu tego roku HP poinformował, że rozważa możliwość używania Androida w swoich netbookach. Zaznaczono jednak, że to tylko jedna z wielu rozpatrywanych opcji i zupełnie nic pewnego. No cóż, poczekamy, zobaczymy, bo Android ma naprawdę sporo do zaoferowania.Reklama