Projekt przyśnił mi się w nocy: to pancerz żółwia z dwoma kondygnacjami podziemnymi i trzema naziemnymi. 800 metrów kwadratowych, 15 sypialni, 15 łazienek, duży salon, piwnica na wina oraz podziemne spa - powiedział twórca projektu domu, architekt Alessandro Costanza.

Reklama

Właściciel Tesli, SpaceX, Neuralink, The Boring Company i Twittera, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, kilka lat temu przyjechał na narty w Dolomity. Tak bardzo mu się tam spodobało, że postanowił zbudować dom w San Cassiano in Badia. Na pochyłej działce o powierzchni 4 tysięcy metrów.

Ogromny basen, zawieszony nad działką

Pomyśleliśmy o dynamicznej kompozycji niestabilnych równowag. Dom będzie w całości metalowy, z drewnianymi podłużnicami, solidnymi murowanymi przyporami i szklanymi ścianami. Materiały są tradycyjne, będzie rama żelbetowa, ponieważ konstrukcja ma bardzo śmiałe rozwiązania. Ale będzie to dom, który zachowa charakter architektury alpejskiej- wyjaśnił Alessandro Costanza.

Reklama

Charakterystycznym elementem domu będzie ogromny basen typu infinity całkowicie zawieszony nad działką, z przezroczystym kadłubem. Będzie ogrzewany i długi na 30 metrów. W podziemiach będą piwnice na wina, pomieszczenia przeznaczone na fitness ze spa, sauną, łaźnią turecką i komorą kriogeniczną z ciekłym azotem. Powyżej ogromny salon z dużymi kominkami. To będzie tzw. dom inteligentny, sterowany smartfonem.

Z Pescary Miłosz Marczuk