Nie jest jeszcze jasne, dlaczego na placu Union Square tłum, który początkowo się bawił i tańczył, stał się agresywny. Młodzi ludzie rzucali śmieciami w policję, niszczyli bariery ochronne. Doszło do bijatyki, w której według policji sporo nastolatków doznało obrażeń.

Reklama

Chaos na Manhattanie

Niektórzy wspinali się na samochody, pomniki i inne znajdujące się na placu obiekty. Chaos nastąpił jeszcze przed zaplanowanym na godz. 16 wydarzeniem. Zarówno influencer Cenat, jak też inne liczne osoby trafiły do aresztu.

W godzinach piątkowego, wieczornego szczytu odnotowano opóźnienia zarówno w ruchu drogowym, jak i na niektórych liniach metra.

Eskalacja zamieszki

"Zamieszanie wywołało najwyższy poziom mobilizacji nowojorskiej policji (NYPD). Według jej rzecznika wezwano około tysiąca funkcjonariuszy, aby zareagowali na eskalację zamieszki. Nie jest jeszcze jasne, czy przeciwko Cenatowi zostaną postawione zarzuty karne" – informowała telewizja NBC.

Policja w końcu przejęła kontrolę i opróżniła park na Union Square.

Reklama

Kim jest Kai Cenat?

Kai Cenat jest przedstawiany jako streamer Twitcha i YouTuber. Do sieci trafił w 2018 roku, kiedy był w szkole średniej. W lutym 2023 roku stał się najczęściej subskrybowanym streamerem Twitcha wszech czasów, z ponad 100 000 subskrybentów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski