Panasonic uznał, że do dobrego odtwarzania dźwięku nie potrzeba ani ośmiu głośników, subwoofera, czy dobrych kabli. Wystarczą dwie cienkie metalowe rurki i już mamy takie efekty jak w prawdziwym kinie. Stąd właśnie designerski zestaw kina domowego.

Reklama

Podłączenie zestawu jest proste.Wzmacniacz od razu rozpoznaje kolumny i sam ustala, która odpowiada za lewy i prawy kanał dźwięku. Telewizor i urządzenia najlepiej podłączyć kablami HDMI - szkoda, tylko, że do tak drogiego zestawu Panasonic nie dołączył własnych przewodów. Warto też pamiętać, że w kinie domowym nie ma odtwarzacza. Musimy mieć własny napęd, czy to filmów BluRay, czy to DVD. Nie ma jednak problemów z współpracą z konsolami do gier, jako odtwarzaczami. Kino rozpoznaje bez problemu czy to Xboxa 360, czy to PS3.

>>>Jak mądrze wybrać kino domowe

Wrażenia z odtwarzania? Dźwięk przestrzenny działa dobrze, jak na tak małe głośniki. Choć, w porównaniu do najlepszych zestawów z dużymi, drewnianymi obudowami, to Panasonic jednak odstaje. Mamy, na szczęście, możliwość podłączenia kolejnych dwóch głośników, jednak to naraża nas na dodatkowy koszt.

Można się przyczepić do trybów odtwarzania. System, niestety, nie rozpoznaje rodzaju dźwięku. Dlatego, jeśli ustawimy tryb pracy na sport, to w momencie omawiania meczu w studiu głosy ekspertów stają się sztuczne, trzeba więc kino domowe przełączyć na inny rodzaj odtwarzanych efektów. Kino ma też wbudowane dekodery Dolby Digital, DTS, Pro Logic II, więc radzi sobie z efektami filmowymi.

>>>Unia pozwoli Panasonicowi kupić Sanyo

Niestety największą wadą zestawu jest cena. W sklepie internetowym Panasonica kino domowe kosztuje 4200 złotych. Płacimy jednak za design i technologię, przetwarzającą dźwięk dwukanałowy w siedmio. Pamiętajmy jednak, że trzeba jeszcze do tego dołożyć koszt odtwarzacza.

Dla kogo więc jest ten zestaw? Nie dla normalnych użytkowników. Ten model przeznaczony jest dla osób lubiących nowoczesne technologie, do tego ładnie zaprojektowane, które pasują do wystroju nowoczesnego mieszkania i których stać na ten zestaw.