ZEN X-Fi 2 wyposażony jest w technologię audio Xtreme Fidelity™ X-Fi, 3-calowy ekran dotykowy TFT LCD oraz intuicyjne menu, które umożliwia łatwą nawigację. Odtwarzacz oferuje obsługę wielu formatów, w tym plików iTunes Plus i FLAC (kompresja bezstratna). Umożliwia także wyświetlanie filmów i zdjęć. Ma też wbudowane gniazdo kart SD, by zwiększyć jego pojemność.

Reklama

>>>ZuneHD, czyli tajna broń Microsoftu

Gadżet ma też funkcje znane z kart dźwiękowych Creative. Funkcja X-Fi Crystalizer™ inteligentnie przywraca utracone szczegóły, wzbogaca cyfrowy dźwięk i zapewnia wyjątkowo autentyczną akustykę. Z kolei X-Fi Expand oferuje najbardziej naturalne wrażenia podczas słuchania muzyki w słuchawkach. Wbudowana technologia X-Fi przesuwa konwencjonalne źródło dźwięku stereo (lewy-prawy) z dala od uszu, wirtualnie rozszerzając je w celu stworzenia niezwykle realistycznej głębi pola dźwiękowego.

>>>Nowe iPody za tydzień w Polsce

Odtwarzacz obsługuje większość popularnych formatów dźwięku i wideo. Możemy więc na Zen wgrać pliki MP3, WMA, AAC, Audible 4 i FLAC, WMV9, MPEG4-SP, DivX 4/5 i XviD. Ceny to 549 złotych za 8-gigabajtową wersję i 749 za 16GB.