1) Kayak - to kompleksowa aplikacja dla wszystkich, którzy uwielbiają mieć zaplanowany wyjazd. Pozwala nie tylko odnaleźć najtańsze hotele, loty czy wypożyczalnie samochodów, ale także od razu zarezerwować usługę. Możemy też sprawdzić w niej wszystkie informacje dotyczące przepisów, obowiązujących na lotniskach, czy tabelę opłat za bagaż linii lotniczych

Reklama

2) SKyScanner - to jedna z najlepszych wyszukiwarek połączeń lotniczych na świecie. Potrafi wyszukać najtańsze loty w interesującym nas okresie czasu.

3) Stay.com City Guides - świetny przewodnik po miastach świata. Mamy dostęp do informacji o restauracjach i zabytkach, eksperci portalu przygotowali też dla nas najlepsze trasy, by zobaczyć najbardziej interesujące lokacje. Do tego mapy i informacje możemy ściągać na telefon, więc unikamy opłat za roaming.

4) TripAdvisor - to nie tylko aplikacja do rezerwacji hotelu. Warto też sprawdzić w niej opinie gości o pensjonacie, inaczej możemy się mocno rozczarować, wierząc tylko kolorowym prospektom.

5) Spotify/Deezer/WiMP - jeżeli chcemy zabrać na wakacje kolekcję płyt, to najlepiej skorzystać z którejś z aplikacji streamingowych serwisów muzycznych. PO wykupieniu abonamentu, możemy zapisać listy odtwarzania na naszym urządzeniu i odtwarzać je w trybie offline.

6) Pocket First Aid - czasem na urlopie może przydarzyć się coś złego. Ta aplikacja w przystępny sposób wyjaśni, jak udzielić pomocy. Zawarte są w niej aż 34 filmiki i ponad 40 zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Choć aplikacja kosztuje całe dwa dolary, to jednak jest niezwykle przydatna - dzięki niej, pewien mężczyzna przeżył ponad 60 godzin pod zwałami gruzu po trzęsieniu ziemi na Haiti.

7) MoBo player (ANdroid) i PlayerExtreme HD (iOS) - oto dwa najlepsze odtwarzacze wideo na urządzenia mobilne. Potrafią odtwarzać dowolne formaty filmów, radzą też sobie z napisami.