Ceniony za swą jakość elektroniczny gigant Apple miał technologiczną wpadkę. Szefowie firmy przepraszają za fatalną aktualizację systemu operacyjnego, która częściowo sparaliżowała telefony niektórych użytkowników. Apple zapewnia, że pracuje nad nową aktualizacją, która ma rozwiązać problemy.

Reklama

Usterki pojawiły się w najnowszych smartfonach Apple’a czyli w iPhone’ach 6. Niektórzy użytkownicy nie mogli dzwonić ani przyjmować rozmów. Część miała też problemy z funkcją rozpoznawania odcisków palców TouchID. Usterki pojawiły się po zainstalowaniu na smartfonie aktualizacji sytemu operacyjnego iOS 8.0.1. Apple radzi, by użytkownicy, którzy mają problemy, zainstalowali poprzednią wersję systemu. Za kilka dni ma też pojawić się najnowsza, poprawiona wersja felernej aktualizacji.

To nie jedyna wpadka koncernu. Okazuje się, że klienci narzekają, że w bardzo ciasnych spodniach iPhone'y się wyginają. A tego gwarancja Apple'a nie obejmuje. Koncern odrzuca te oskarżenia i twierdzi, że to jednostkowe przypadki.