Cały świat został stworzony przez studio developerskie NetDevil. Ciekawostką będzie współistnienie oprócz systemu normalnych zadań system mini gier łączący w sobie wyścigi, strategię i element przygodowy. Jednakże dla fanów najważniejsze w tym wszystkim będzie budowanie konstrukcji z klocków. Na tym aspekcie opiera się większość misji wątku głównego. Coś trzeba zbudować, coś rozebrać, jak w przypadku klasycznej zabawy z dzieciństwa.

Reklama

Wszystko rozpoczyna się od powołania do życia bohatera. System zbliżony jest do kreatora postaci z poprzednich gier LEGO np. LEGO Star Wars Do wyboru mamy niewyobrażalne warianty twarzy, torsów, nóg, nakryć głowy i innych elementów. Możliwości, jakie otrzymuje gracz w wirtualnym wszechświecie LEGO, są praktycznie nieograniczone, jednak wszystkie światy są nam znane z poszczególnych serii klocków wydawanych na rynku. Gra zapowiada się naprawdę ciekawie, ponieważ oprócz tworzenia i dbania o naszego ludzika LEGO możemy również być kreatorami otaczającego go świata poprzez budowanie z klocków czego się da – od domów i samochodów po wodospady. Dla fanów PC może być to ciekawa pozycja, która ma zostać wydana jeszcze w tym roku.

By zgłosić chęć udziału w becie, wystarczy zarejestrować się na tej stronie. Konieczne jest wcześniejsze założenie konta na oficjalnej stronie LEGO.

>> Więcej o LEGO Universe oraz innych grach przeczytasz w serwisie GameSite.pl

p