Dziennik Gazeta Prawana logo

Polacy specjalistami w tworzeniu gier

3 marca 2013, 20:43
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
komputer klawiatura internet laptop notebook
Polacy specjalistami w tworzeniu gier komputerowych/Shutterstock
Co najmniej kilka polskich firm może się pochwalić znaczącą rolą w światowym biznesie gier komputerowym. Już nie tylko Wiedźmin, ale także inne produkcje zdobywają serca graczy na całym świecie.

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt odpowiedzialnego za tworzenie gry Wiedźmin powiedział, że Polacy potrafią robić bardzo dobre gry za znacznie mniejsze pieniądze. U nas budżety sięgają nawet 40 milionów złotych. W Stanach Zjednoczonych za wyprodukowanie podobnej gry trzeba zapłacić 40 milionów dolarów.

Dyrektor studia People Can Fly Sebastian Wojciechowski uważa, że cena nie jest tu jednak czynnikiem decydującym. Polacy przyciągają zagranicznych inwestorów, ponieważ są dobrzy. Stworzenie dobrej gry kosztuje i tutaj nie da się pewnych rzeczy obejść. Dlatego trzeba być lepszym od konkurencji z zachodu.

People Can Fly należy do amerykańskiego giganta gier komputerowych - firmy Epic Games. W polskim studio powstała gra Gears Of War: Judgment, która będzie mieć premierę w połowie marca. Trzy poprzednie odsłony tej serii sprzedały się w liczbie 19 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj