Gratka dla fanów morskiej historii. Jak zapewniają twórcy "World of Warships" Błyskawica zostanie dodana do gry. Okręt niestety nie będzie jednak darmowy - jako tzw. jednostka premium, trzeba będzie za nią zapłacić. Jednostka oczywiście pływać będzie pod polską banderą. Jak zapewniają przedstawiciele firmy Wargaming, wirtualną Błyskawicę przygotowano przy współpracy z muzeum w Gdyni, które udostępniło programistom oryginalne plany okrętu i setki archiwalnych fotografii, dzięki czemu słynny polski niszczyciel będzie wyglądał tak, jak w rzeczywistości.

Reklama

Błyskawica to jeden z dwóch niszczycieli klasy grom, które przed II wojną światową dla polskiej marynarki zbudowała brytyjska stocznia Cowes. Okręt osiągał maksymalną prędkość 39,6 węzła. Uzbrojony był w 7 dział Boforsa kalibru 120 mm, 2 40-milimetrowe działa przeciwlotnicze i cztery podwójne ciężkie karabiny maszynowe kalibru 13,2 mm. Brytyjscy inżynierowie zamontowali też na pokładzie dwie potrójne wyrzutnie torped i wyrzutnię bomb głębinowych.

Błyskawica razem z Gromem i Burzą nie brały udziału w kampanii wrześniowej. Dowództwo Marynarki Wojennej zdążyło 30 sierpnia, wysłać trzy polskie niszczyciele do brytyjskich portów. Niszczyciel brał udział w operacjach u wybrzeży Norwegii, na Morzu Śródziemnym i na Atlantyku. Po wojnie został przekazany flocie PRL, a w 1976 stał się okrętem-muzeum.