Producent i dystrybutor gier Movie Games rozpoczął działalność w grudniu br. Obecnie prowadzi prace nad trzema projektami. Najważniejszy z nich to gra, oparta o historię dywizjonu 303, która ma zostać wydana pod koniec 2017 r., podała spółka. Głównymi akcjonariuszami Movie Games S.A. są notowany na warszawskiej giełdzie PlayWay S.A. oraz Income Capital sp. z o.o. z grupy kapitałowej Funduszu Stabilnego Rozwoju, podano w komunikacie.

Reklama

"Rynek gier ma olbrzymi potencjał i ciągle szybko się rozwija. Polscy twórcy już wyrobili sobie na nim mocną pozycję, tym bardziej mamy apetyt na kolejne sukcesy. Dzięki silnym partnerom mogę poprowadzić projekt, w którym zrealizuję swoją wizję spółki - producenta gier. Movie Games to dla mnie powrót do korzeni, co daje mi niesamowitą satysfakcję i motywację" - powiedział prezes Aleksy Uchański, cytowany w komunikacie. Uchański - związany z polską branżą gier od początku lat 90-tych - jest prezesem oraz akcjonariuszem spółki, podkreślono w materiale.

Movie Games S.A. zamierza wydawać gry na wszystkie ważne platformy (komputery PC, konsolei urządzenia mobilne. "Obecnie prowadzi prace nad trzema projektami. Najważniejszy z nich to gra, oparta o historię dywizjonu 303, która ma zostać wydana pod koniec2017 r." - czytamy dalej. Scenariusz pierwszej produkcji Movie Games S.A. jest oparty na produkowanym obecnie filmie o historii Dywizjonu 303. Dzięki współpracy z Income Capital, spółka posiada licencję na wykorzystanie jego scenariusza, podano również.

"Kluczowe gry Movie Games mają być oparte o atrakcyjne licencje filmowe, co zapewni im dodatkową rozpoznawalność i promocję. Data wydania gry poświęconej Dywizjonowi 303 będzie pokrywać się z premierą filmu. Zarówno gra, jak i film z pewnością pomogą sobie wzajemnie w osiągnięciu sukcesu rynkowego" - powiedział członek rady nadzorczej Mateusz Wcześniak, również cytowany w komunikacie.

PlayWay S.A., który w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier.