CD Projekt Red ogłosił, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin, podała spółka. To początek nowej sagi w ramach franczyzy, a także współpracy technologicznej z Epic Games - twórcami silnika Unreal Engine 5, na którym rozwijana jest gra.

Reklama

"Dzisiejsze ogłoszenie stanowi pierwsze oficjalne potwierdzenie, że powstaje kolejne pełnoprawne RPG dla jednego gracza w ramach serii Wiedźmin. Ostatnia z dotychczas wydanych odsłon serii - wydana w 2015 roku gra 'Wiedźmin 3: Dziki Gon' - zdobyła łącznie ponad 250 nagród Gry Roku. Tytuł doczekał się również dwóch dodatków fabularnych: 'Serca z Kamienia' oraz 'Krew i Wino'" - czytamy w komunikacie.

Poza potwierdzeniem, że powstaje nowa gra z serii "Wiedźmin", studio nie podało żadnych dodatkowych szczegółów na jej temat. CD Projekt Red ogłosił również, że przyszłe projekty studia będą korzystały z silnika Unreal Engine 5 w ramach zaplanowanej na wiele lat strategicznej współpracy z Epic Games.

REDengine zostaje w użyciu

Jednocześnie studio CD Projekt Red potwierdził, że technologia REDengine, która napędza "Cyberpunka 2077", pozostanie w użyciu, jeśli chodzi o produkcję nadchodzącego dodatku do gry, wskazano także. W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".