Usługa jest dostępna w Polsce w trzech opcjach: podstawowej w cenie 7,99 euro, standardowej - 9,99 euro oraz premium - 11,99 euro. Różnią się one dostępnością formatów HD oraz liczbą nośników, na których aktywne będzie konto (od 1 do 4). Po wniesieniu opłaty w którejkolwiek opcji nie ma limitów oglądania filmów i seriali.

Reklama

Otwarcie się Netflixa na około 130 krajów ogłosił jego szef Reed Hastings. Największych spośród nowych rynków największego na świecie serwisu VoD będą Indzie. Netflix wciąż pozostanie niedostępny w Chinach.

Na ekspansję amerykańskiego serwisu od pewnego czasu szykowały się krajowe platformy wideo na życzenie oraz telewizje. W Stanach Zjednoczonych Netflix i jemu podobne serwisy całkowicie zmieniły obraz rynku telewizyjnego, za stałą i niezmienną kwotę oferując nieograniczony dostęp do całej bazy filmów i seriali. Co więcej, serwis sam produkował własne seriale, które następnie w całości (wszystkie odcinki na raz) oddawał do dyspozycji klientów. W lipcu liczba subskrybentów przekroczyła 65 mln.

dziennik.pl