"Dzisiejsza decyzja stanowi silny sygnał dla przedsiębiorstw, pokazując, że muszą one przestrzegać wszystkich aspektów rozporządzenia UE o fuzjach, włączając w to obowiązek dostarczenia dokładnych informacji" - oświadczyła cytowana w komunikacie unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. 3 października 2014 roku KE, która ma za zadanie pilnowanie konkurencji w Unii Europejskiej, dała zielone światło dla nabycia aplikacji WhatsApp przez Facebooka za 22 mld dolarów - pisze AFP.
Jak jednak dopatrzyła się KE, w toku procedury zatwierdzającej przejęcie, Facebook dostarczył Brukseli nieprecyzyjne dane o możliwości połączenia kont użytkowników serwisów Faceebook i WhatsApp. Informację, że numer telefonu użytkownika komunikatora można połączyć z profilem na portalu społecznościowym, Facebook ogłosił publicznie w sierpniu 2016 roku.
Błąd w dokumentach dostarczonych w 2014 roku nie był zamierzony i KE potwierdziła, że nie miało to wpływu na wynik rozpatrywania fuzji - powiedział w czwartek rzecznik Facebooka Aled Williams, cytowany przez AFP. Podkreślił, że Facebook działał w dobrej wierze, a czwartkowy komunikat KE zamyka sprawę.