Facebook i Instagram w ciągu najbliższych tygodni udostępnią użytkownikom aplikacji mobilnych nowe opcje. W ustawieniach pojawi się możliwość sprawdzenia, jak dużo czasu spędzamy dziennie na portalach społecznościowych. Niestety na razie nie można ustawić automatycznego wylogowania z aplikacji po przekroczeniu limitu - dostaniemy jedynie informację, że przekroczyliśmy czas korzystania z portalu - informuje CNN.

Reklama

Portale, należące do Marka Zuckerberga chcą w ten sposób wpisać się w trend "wychowywania użytkowników" i skłonienia ich do rozsądnego korzystania z sieci - podobne ustawienia ma mieć najnowsza wersja Androida.

Okazuje się jednak, że nie wszystko działa tak, jak powinno. Otóż informacje o długości sesji aplikacji mobilnych nie przenoszą się między urządzeniami. Gdy więc przesiądziemy się z e smartfona na desktop albo na tablet, aplikacje zaczną naliczać limit spędzonego w nich czasu od zera. Dane o spędzonym czasie w programach są przechowywane też tylko przez tydzień, nie da się więc sprawdzić, jak wyglądało nasze użytkowanie tych programów w długim okresie czasu.