Użytkownikom, którzy wpiszą w wyszukiwarce aplikacji terminy związane z Holokaustem, wyświetli się baner przekierowujący ich na stronę aboutholocaust.org - witrynę prowadzoną przez Światowy Kongres Żydów i UNESCO, na której znajdują się informacje o historii Holokaustu (Szoa). Link pojawi się też podczas przeglądania hasztagów takich, jak #Holocaust czy #HolocaustSurvivor.

Reklama

Nowa funkcja

Nową funkcję ogłoszono 27 stycznia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzony w rocznicę wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Platforma - jak podaje agencja Jewish Telegraphic Agency - zamierza walczyć z mową nienawiści i konsultuje się w tym celu z Ligą Antydefamacyjną (mającą na celu walkę z nienawiścią i uprzedzeniami wobec żydów).

Dezinformacja w sieci

"Potępiamy antysemityzm we wszystkich jego formach i wdrażamy kombinacje technologii i zespołów moderujących w celu usunięcia treści i kont antysemickich z naszej platformy, w tym negowania Holokaustu (...)" - zapewnił TikTok w oświadczeniu.

Aplikacja należąca do chińskiego przedsiębiorstwa ByteDance oraz inne platformy społecznościowe są krytykowane za brak kontroli nad rozprzestrzenianiem się dezinformacji na temat Holokaustu i antysemityzmu.