Telewizor robi wrażenie, 84-calowa przekątna sprawia, że w mniejszych mieszkaniach może zająć nawet całą ścianę. Nie ma też żadnych designerskich udziwnień (a szkoda, bo LG przyzwyczaił nas do ciekawych stylizacji telewizorów).

Reklama

Jako, że treści 4K, poza filmami reklamowymi, w zasadzie nie istnieją, przetestowaliśmy, jak radzi sobie telewizor zarówno z BluRay, jak i zwykłymi płytami DVD. Na pierwszy ogień poszedł "Avatar", któremu dodatkowo dołożyliśmy konwersję 2D-3D. Trzeba powiedzieć, że film robi wrażenie. Procesor bez problemu poradził sobie z "upscalingiem", efekty 3D są prawie tak dobre jak w kinie, a całość wygląda lepiej niż na BluRay. Nie ma też problemów z czarno-białymi filmami. Testowana "Casablanca" wyglądała prawie idealnie - nie dało się rozciągnąć filmu na cały ekran i po bokach mieliśmy czarne pasy, ale to nie wina technologii LG, a raczej cyfrowej kopii filmu.

Problemy pojawiły się przy zwykłym filmie DVD. Przetwarzanie go do rozdzielczości 4K i nałożenie dodatkowo efektów 3D sprawia, że procesor przestaje sobie radzić i klatki zaczynają się rwać. Po wyłączeniu konwersji, "Sweeney Todd" Tima Burtona wyglądał bardzo dobrze. Nie było żadnych rozmazanych pikseli i choć nie można tu mówić o tak dobrej jakości, jak przy przetworzeniu BluRaya do rozdzielczości 4K, to film wyglądał lepiej niż na zwykłym telewizorze FullHD.

Telewizor radzi też sobie z dźwiękiem. Wszystko działa poprawnie, choć o prawdziwym dźwięku przestrzennym możemy tylko pomarzyć. TYlko kto, kto kupuje telewizor za 80 tysięcy złotych nie będzie miał w domu dobrego zestawu głośników, amplitunera i subwoofera?

Trzeba jednak powiedzieć wprost - dopóki nie będzie kanałów telewizyjnych nadających obraz w jakości 4K i nie pojawią się pierwsze filmy to telewizor ten jest tylko drogowskaz który pokazuje w którą stronę zmierza nowoczesna technologia. Za kilka lat, gdy rozdzielczość 4k trafi "pod strzechy" w postaci 42, czy 47-calowych ekranów za rozsądną cenę (42" Toshiby 4K kosztuje około 40 tysięcy złotych), to wtedy będzie to zakup sensowny.