Nowe zestawy kina domowego Blu-ray Disc™ i zestawy głośnikowe w formie listwy firmy Sony niosą zapowiedź jeszcze lepszych wrażeń audiowizualnych w domu.Tegoroczne modele zwracają uwagę doskonałą jakością dźwięku, łatwością podłączania innych domowych urządzeń oraz znakomitą współpracą z różnymi serwisami internetowymi. Śmiało można polecić je każdemu, kto szuka funkcjonalnego zestawu kina domowego albo niedużego i stylowego zestawu głośnikowego w formie listwy – zwłaszcza że ich wygląd nawiązuje do subtelnego, jedynego w swoim rodzaju wzornictwa „Sense of Quartz”, będącego znakiem rozpoznawczym tegorocznej serii telewizorów BRAVIA.

Reklama

Obraz 4K ma czterokrotnie większą rozdzielczość od materiałów Full HD. Jest przez to tak realistyczny, że wieczory przed telewizorem staną się równie atrakcyjne jak wyjścia do kina. W rezultacie posiadana kolekcja nośników Blu-ray Disc™ nie straci nic ze swojej atrakcyjności nawet po wymianie obecnego telewizora na model 4K.

Dla jakości seansów w kinie domowym Blu-ray pierwszorzędne znaczenie ma mocny, czysty dźwięk. W nowych zestawach Sony o jego najwyższą jakość – przejawiającą się w szczegółowych dialogach, bogatym basie i czystszym brzmieniu muzyki – troszczą się smukłe, stylowe głośniki, w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. Dodatkowo, nowo opracowane głośniki efektu przestrzennego bezprzewodowo odbierają sygnały z jednostki centralnej, eliminując tym samym z widoku plątaninę kabli.

Dzięki nowo opracowanemu trybowi „futbol” fani sportu oglądający mecze i inne imprezy sportowe w domu mogą się nimi emocjonować równie gorąco jak na stadionie. Zestaw kina domowego zawiera bowiem dane o akustyce jednego z brazylijskich stadionów piłkarskich, które można wykorzystać do błyskawicznego wytworzenia identycznego pola dźwiękowego we własnych czterech ścianach. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie wyciszy głos komentatora, pozwalając skupić się na samej akcji – i czuć się, jak na trybunie. Nowe tryb doskonale sprawdza się również przy oglądaniu sportów motorowych, rozgrywek tenisowych i wielu innych dyscyplin.
Jedno dotknięcie – i słuchasz muzyki ze smartfonu lub tabletu

Smartfon z systemem Android albo tablet z technologiami NFC (Near Field Communication) i Bluetooth® można w bardzo prosty sposób połączyć z nowymi zestawami kina domowego Sony. Wystarczy dotknąć nim zestawu kina domowego lub zestawu głośnikowego, a oba urządzenia natychmiast wykorzystają technologię NFC do nawiązania połączenia Bluetooth® – bez wybierania ustawień i wykonywania procedury parowania. Dalej pozostanie już tylko słuchać czystego dźwięku przesyłanego bez żadnych przewodów.

Co więcej, dla zapewnienia optymalnego brzmienia dźwięk przesyłany przez łącze Bluetooth® jest optymalizowany przez system Digital Music Enhancer, który dzięki wykorzystaniu szeregu technologii audio przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia łączność z innymi domowymi urządzeniami oraz z najróżniejszymi serwisami internetowymi. Dzięki niej można na przykład przesyłać strumieniowo film HD z podłączonego do sieci komputera i cieszyć się doskonałą jakością dźwięku reprodukowanego przez głośniki telewizora albo kino domowe.