W porównaniu do konkurencyjnego tabletu, Note II w większości wykonany jest z plastiku, który udaje aluminium. Na szczęście, tworzywo to jest dobrej jakości i nie wygląda tandetnie. Jednak, w porównaniu z iPadem, Surface, czy Vaio widać, że designerom Samsunga jeszcze trochę brakuje, by stworzyć produkt, który nie wygląda tak sobie. Na szczęście nie ma problemu z rysikiem - znaleziono na niego całkiem sensowne miejsce w obudowie.

Reklama

Pod maską znajdziemy czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,4 gHz. Rozdzielczość ekranu to 1280x800, urządzenie waży 600 gramów, bateria ma pojemność 7000 mAh,a całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0. Porównując specyfikacje, widać więc, że Note 10'1 ma gorsze parametry techniczne niż iPad.

Jak się tabletu używa? Trzeba przyznać, że dołączony rysik działa dobrze, a praca z nim jest wygodna. Robienie odręcznych notatek, praca nad tekstami, czy arkuszami kalkulacyjnymi jest dużo łatwiejsza, niż robienie tego samego palcami. Bez problemu możemy też edytować zdjęcia. Tu Note przebija konkurencję. Tablet radzi też sobie z multimediami - nie ma problemów z grami, czy filmami. Przydałaby się tylko mocniejsza bateria.

Urządzenie ma też wbudowany modem 3G, więc nie ma problemu z korzystaniem z tabletu poza domem. Jeśli zaś chodzi o pamięć to mamy do dyspozycji 16 GB miejsca na dysku, możemy ją rozszerzyć kartą pamięci. Dostajemy też konto na Dropboxie o pojemności 50 GB.

Podsumowując. Note 10'1 nie jest najpotężniejszym tabletem na rynku. W porównaniu z iPadem ma słabszą baterię, gorszej jakości ekran o mniejszej rozdzielczości. Do tego aplikacje tabletowe na Androida nie są tak dobre, jak te ze sklepu Apple'a. Nie ma też tak dobrego dostępu do filmów, czy muzyki. Jeśli więc ktoś szuka urządzenia do oglądania filmów, grania i muzyki, to konkurencja ma lepsze produkty.

Jeśli jednak szukamy urządzenia do pracy nad dokumentami, to urządzenie powinno być na czele listy zakupów. Note 10'1 jest idealnym narzędziem dla przedsiębiorcy, który przewyższa produkty Apple'a czy Sony.