Najnowsza konsola do gier wideo - PlayStation 4 - zostanie zaprezentowana dziś późnym wieczorem w Nowym Jorku - wynika z niepotwierdzonych doniesień. Producent - firma Sony nie zdradza szczegółów, ale w portalach technologicznych huczy od plotek. Jedną z nowych cech konsoli ma być tzw. streaming. Oznacza to, że będzie można grać przez internet, na żywo w czasie rzeczywistym. Zdaniem komentatorów, wskazuje na to przejęcie przez firmę Sony serwisu Gakai, który zajmuje się właśnie streamingiem wysokiej jakości.

Reklama

Co jeszcze wiadomo o konsoli? Ma mieć dwa modele, różniące się ilością pamięci. Do tego będzie, tak jak Xbox SmartGlass, pozwalać na kontrolę gier za pomocą smartfona. Telefon ma też umożliwić rozmowę z naszymi przyjaciółmi, których poznaliśmy podczas gier sieciowych. Zmieni się także cały system PlayStationPlus - zaoferuje takie możliwości, jakie ma Xbox Live.

CHoć premiera ma być dziś, to w sklepach PS4 ma pojawić się dopiero w listopadzie.

Sony produkuje konsole PlayStation od dziewięciu lat. Do tej pory sprzedano ponad 310 milionów tych urządzeń i prawie trzy miliardy gier. Konkurencyjne firmy - Microsoft i Nintendo - nie pozostają w tyle i też zapowiadają konsole nowej generacji.