Problem baterii

Reklama

Laptopy słyną z niskiej żywotności baterii oraz szybkiego nagrzewania. To dotyczy większości modeli, nawet tych z wysokiej półki. Istnieje pomysł, aby standardowe wentylatory zastąpić miniaturowym systemem "oddychania" i błyskawicznego odprowadzania ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest osiągnięcie absolutnej ciszy podczas pracy z komputerem mobilnym. Skończy się kłopot ograniczenia maksymalnej wydajności procesora.

Perfekcja wykończenia detali

Strukturę designu zmienia się na unibody tzn. laptopy w jednym kawałku. Cała obudowa wraz z ekranem uzyskuje jakościowe połączenie uzyskując najwyższy poziom trwałości. Dzięki pomysłowi wykształcono pośrednio efekt skurczenia sprzętu do wymiarów ekstremalnych. Ultrabooki grubość około kilkunastu milimetrów. Zwiększona estetyka. Dla pasjonatów wyglądu istnieją wymienne obudowy, które można dostosować do indywidualnych wymagań.

Przede wszystkim ekonomia i zwiększenie mocy

Branża skupia się głównie na przedłużeniu żywotności baterii. Robi się to za pomocą połączenia różnych rodzajów dysków. Standardowy przeznaczony do zadań najtrudniejszych, a jego "flashowy" odpowiednik do zwykłych, prostych czynności. Popularny SSD (solid-state drive) jednym słowem oszczędza prąd, zwiększa ekonomiczny zakres wykorzystania urządzenia.

Reklama

Notebooki hybrydowe

Pojawiają się laptopy profilujące zalety wielu urządzeń. Doskonałym przykładem Transformerbook. Tablet z wbudowaną baterią oraz standardowy notebook z dedykowanym zasilaniem pozwala uzyskać maksymalny komfort obsługi multimediów, zwiększone pole manewru, jeżeli chodzi o powiązania z całą użytkową elektroniką. Tablet bowiem aplikacjami może pełnić funkcję pilota do telewizora, czy systemu nawigacji. Do tego dochodzi opcja ekranu dotykowego poprawiająca precyzję pracy. W lepszych modelach spotykamy klawiaturę podświetlaną, aby umożliwić użytkowanie w dosłownie każdych warunkach. W sprzedaży dominują hybrydowe konstrukcje, ultrabooki, wybitnie jakościowy MacBook Air.

Na zakończenie

Charakteryzowany postęp umożliwia szybsze wypieranie komputerów stacjonarnych. Mobilna wydajność urządzenia wzrasta. Producenci łączą wszystkie wynalazki i pracują stale nad poprawą parametrów. Ultrabook jest perfekcyjnym wyrazem ewolucji sektora laptopów. Laptopy nie są już kojarzone z mobilnym pracownikiem, lecz graczem, pasjonatem filmów. To po prostu prawdziwe centrum multimedialne ze wszystkimi najważniejszymi opcjami na wyciągnięcie ręki.