T2452MTS to 24-calowy monitor na matrycy TN o rozdzielczości 1920x1080. To klasyczny, czarny monitor z lekko za grubymi ramkami. Z tyłu znajdziemy gniazda DVI, VGA i HDMI, a także wyjście słuchawkowe i port USB, który trzeba podłączyć do komputera, by wykorzystać jego możliwości dotykowe. Regulacja monitora jest słaba - możemy tylko próbować przechylić ekran w pionie, co ze względu na słabe kąty widzenia matrycy TN, znacznie poprawia komfort pracy.

Reklama

Ekran jest błyszczący, ale na szczęście iiyamie udało się tak zrobić, że monitor nie jest lustrem i nie odbija każdego źródła światła. Problemem jest za to kontrast monitora, który tak naprawdę wynosi 210:1 i jest trochę za słaby, jak na pracę przy zdjęciach, czy grach i filmach. Na szczęście nie ma żadnych problemów ze smużeniem, bo panel jest wystarczająco szybki. Monitor trzeba też porządnie skalibrować, bo ustawienia fabryczne nie są zbyt dobre.

Jak sprawdza się sterowanie dotykiem? Monitor znacznie poprawia komfort pracy. Wreszcie interface metro, zamiast być zbędnym dodatkiem, staje się czymś, co pomaga - duże ikony łatwo jest dotknąć, gesty, którymi da się sterować systemem operacyjnym działają idealnie - nie ma żadnych problemów z reakcją panelu na dotyk.

Podsumowując, T2452MTS nie jest ekranem dla zawodowych graczy, czy tych, którzy chcą zamienić monitor w idealny telewizor, albo pracować nad zdjęciami. Nie do takich celów został on jednak stworzony. Jako zwykły monitor do codziennej pracy jest za to świetnym narzędziem - zwłaszcza, jeśli używamy Windows 8.