Sony rozpoczyna sprzedaż telewizorów BRAVIA z tegorocznej oferty, zaprezentowanej podczas styczniowych targów CES. W polskich sklepach już pojawiły się modele KDL-W805, KDL-W650 i KDL-W600, łączące zaawansowane rozwiązania technologiczne z unikalną ofertą serwisów internetowych i treści wideo. Z kolei modele z serii KDL-W905, wykorzystujące nowatorską, oferowaną wyłącznie przez Sony technologię TRILUMINOS Display, pojawią się w sklepach w połowie maja. Główne atuty tych urządzeń to głębia i szczegółowość obrazu oraz bogata paleta barw.

Reklama

Sony stale oferuje pionierskie rozwiązania technologiczne, zapewniające żywy, bogaty obraz telewizyjny - mówi Izabela Mularczyk, TV Product Manager w Sony Polska. Nasza tegoroczna oferta wyróżnia się innowacjami w sferze obrazu, dźwięku, jak i komfortu obsługi urządzenia. Nowością w tegorocznych telewizorach Sony jest technologia NFC, dzięki której można błyskawicznie wyświetlić na telewizorze wszystko, co widzimy na ekranie smartfona -dodaje.

Innowacyjny obraz

W ofercie na rok 2013 po raz pierwszy zastosowano system TRILUMINOS Display, dostępny w modelu W905. Rozwiązanie to odpowiada za płynne przejścia tonalne i wyświetlanie żywych kolorów, nawet trudnych do zreprodukowania odcieni czerwieni, błękitu i zieleni. Dzięki połączeniu technologii Quantum Dot2 z unikalnymi technologiami Sony, telewizor W905 wyświetla znacznie szerszy zakres barw. Gwarantuje to o wiele intensywniejsze, bardziej naturalne doznania wizualne dzięki wrażeniu większej głębi.

Model W905 charakteryzuje się również specjalną konstrukcją głośnika z długim, 120-centymetrowym kanałem akustycznym, który konstruktorzy zręcznie ukryli za ekranem. Nowe głośniki, choć niewidoczne, wyróżniają się bogactwem basu i dźwięków z dolnej części pasma. W rezultacie filmy akcji, muzyka i dialogi zyskują dodatkową dynamikę, porównywalną do osiąganej w znacznie większych głośnikach.

BRAVIA W900A

Na uwagę zasługuje wzornictwo Sense of Quartz, oparte na harmonijnej równowadze ponadczasowych form geometrycznych. Monolityczny, prostokątny panel telewizora przypomina kryształ kwarcu i wygląda, jak gdyby wznosił się nad okrągłą podstawą. Łącznikiem między nimi jest inteligentny „rdzeń”, znajdujący się tuż pod logo Sony na ramce telewizora i reagujący na sygnały sterujące łagodnym, barwnym światłem.

Z telefonu na ekran telewizora

Wszystkie nowe telewizory Sony posiadają funkcję duplikacji ekranu przez łącze Wi-Fi, natomiast model W805, dostarczany z pilotem NFC, pozwala na użycie pełni możliwości funkcji One-touch (jedno dotknięcie). Wszystkie trzy serie umożliwiają ponadto przewodowe kopiowanie zawartości ekranu z wykorzystaniem standardu MHL.

Opracowany przez Sony procesor X-Reality PRO zapewnia wierną reprodukcję kolorów i niezwykłe bogactwo szczegółów w obrazach z najróżniejszych źródeł. Dla zapewnienia najlepszych wrażeń przy oglądaniu kina akcji i grach, w nowej serii W wykorzystano technologię Motionflow XR™, której zadaniem jest poprawa płynności ruchu.

BRAVIA W900A

Platforma Sony Entertainment Network zmienia nowe telewizory w najwyższej jakości centrum cyfrowej rozrywki, zapewniając dostęp do programów telewizyjnych VOD i serwisów internetowych, takich jak YouTube™, Twitter, Skype czy Facebook®. Wszystkie modele telewizorów BRAVIA z serii W zostały wyposażone w podświetlenie LED i moduły Wi-Fi.