Firma LG Electronics wprowadza do Polski innowacyjny piekarnik solarny, wyposażony mw technologię Lightwave oraz grzałkę Charcoal Lightning Heater, które pozwalają zachować esencję smaku i wartości odżywcze. Urządzenie typu 3-w-1, łączy w sobie możliwości i zalety tradycyjnego piekarnika, kuchenki mikrofalowej oraz grilla węglowego i będzie dostępne na polskim rynku już w sierpniu bieżącego roku.

Reklama

W piekarniku LG została zastosowana innowacyjna technologia solarna Lightwave, która pozwala łatwo przygotować apetyczne dania. Ten specjalny system ogrzewania, stworzony przez LG sprawia, że potrawy przygotowane w piekarniku solarnym są nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze. Dzięki specjalnemu systemowi ogrzewającemu wnętrze potrawy, zmniejsza się zawartość tłuszczu i soli przy jednoczesnym zachowaniu witaminy C oraz składników odżywczych.

Specjalna grzałka Charcoal Lighting Heater zawiera wkład węglowy, zapewniający naturalny przepływ ciepła, które wnika głęboko do wnętrza produktów spożywczych. Sprawia to, że potrawy są chrupiące z zewnątrz, a przy tym zachowana jest ich naturalna soczystość w środku. Dodatkowo, dania przygotowane z wykorzystaniem funkcji grilla węglowego zyskują posmak, który dotychczas możliwy był tylko dzięki tradycyjnemu grillowi ogrodowemu.

Piekarnik solarny LG posiada także wygodną funkcję Przepis Szefa Kuchni, umożliwiającą błyskawiczne przygotowanie smakowitych potraw. Dzięki predefiniowanym ustawieniom, dania, takie jak quiche (kisz), pieczeń wołowa, lasagne, tarta jabłkowa czy ciasto czekoladowe można przygotować bez większego wysiłku.

Za sprawą aktywnego termoobiegu, wykorzystującego 4 odpowiednio rozmieszczone grzałki oraz opcji sterowania obiegiem gorącego powietrza, możliwe jest szybsze i równomierne pieczenie potraw. 6 trybów pracy piekarnika pozwala dopasować warunki pieczenia do potrzeb danego dania. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, w których grzałki cyklicznie włączają się i wyłączają po osiągnięciu oczekiwanej temperatury, w piekarniku solarnym LG można utrzymać stabilną temperaturę przez cały czas pieczenia. Dzięki temu, potrawa jest równomiernie ogrzana, co pozwala zachować jej soczystość i chrupkość jednocześnie. Dodatkowo, piekarnik pozwala obniżyć zużycie energii podczas pieczenia nawet o 40 proc.

Dzięki specjalnej powłoce Easy Clean, wnętrze modelu MJ3281BCS jest 10 razy łatwiejsze w czyszczeniu niż wnętrze tradycyjnych piekarników. Nie potrzeba żadnych detergentów, wystarczy użycie mokrej ściereczki, by piekarnik wyglądał jak nowy.