Pod maską PS4 Pro kryje się ten sam procesor, co w dotychczasowej wersji, czyli układ Jaguar firmy AMD. Podkręcono jednak jego taktowanie z 1,6 GHz do 2,1 GHz. Zmienił się za to układ graficzny - będzie oparty na potężniejszym rdzeniu Polaris. Zwiększona zostanie także przepustowość pamięci. To wszystko, zdaniem Sony wystarczy, by komfortowo grać w rozdzielczości 4K. Niestety konsola nie będzie wyposażona w napęd UHD. Za PS Pro zapłacimy 400 euro, a jej datę premiery ustalono na 23 października.

Reklama

Drugą wersją konsoli, zaprezentowanej na konferencji Sony jest PS4 Slim - tu jednak niespodzianek nie ma. Urządzenie będzie miało takie same parametry, jak obecna wersja konsoli, zmniejszą się jedynie jej gabaryty.

Do tego Sony obiecuje, że wszystkie konsole - zarówno te, już obecne w salonach graczy, jak i nowe urządzenia, dostaną wkrótce aktualizację oprogramowania, które pozwoli wykorzystywać w grach HDR.

Oprócz konsol zaprezentowano też nowe akcesoria - lekko poprawiony kontroler, zestaw słuchawkowy 7.1 oraz ulepszoną kamerę, która ma lepiej współpracować z zestawem VR.