Pod maską Mate 9 kryje się najnowszy procesor Huawei - ośmiordzeniowy układ Kirin 960, 4GB pamięci RAM oraz 64GB miejsca na aplikacje. Smartfon pracuje na najnowszej wersji systemu Android z autorską nakładką EMUI 5.0. Koncern wyposażył swój smartfon w bardzo pojemną baterię (4000 mAh). W połączeniu z technologią SuperCharge, która pozwoli naładować komórkę na dzień pracy w ciągu 20 minut. Inżynierowie Huawei zapewniają, że systemy ochronne,w jakie wyposażona jest bateria całkowicie wykluczają możliwość przegrzania się i zapłonu ogniwa energetycznego.

Reklama

Mate 9 wyposażony jest w aparat, przygotowany przy współpracy z Leicą. Podobnie jak w przypadku P9, tu także mamy do czynienia z podwójnym obiektywem o jasności F 2.2. Oczywiście telefon ma też wbudowany system stabilizacji optycznej.

Media

Mate 9 będzie też w wersji luksusowej - przygotowanej przy współpracy z Porsche Design. Model ten będzie miał mniejszą przekątną ekranu - "zaledwie 5,5 cala", więcej pamięci (6 GB) oraz miejsca na dane (256 GB). Będzie za to kosztował tyle, że stać na niego będzie jedynie nielicznych - cena komórki to aż 1395 euro.

Podstawowa wersja Mate 9 - wyceniona na 699 euro - będzie dostępna w Polsce jeszcze w tym roku.

Reklama