NZXT HUE+ to system kontroli systemów PC oraz zarządzania oświetleniem. Można do niego podłączyć zarówno paski LED, jak i specjalne wentylatory Aer RGB. Sercem jest niewielki kontroler, który idealnie mieści się w zatoce przeznaczonej na twarde dyski (ma nawet otwory na śruby, pasujące do kieszeni dyskowej). Jego z kolei podłączamy molexem do zasilania oraz kablem USB do portu USB 2.0 na płycie głównej - dzięki temu Hue+ jest w stanie odczytywać parametry komputera z płyty. Do tego mamy dwa kanały na podłączenie oświetlenia wentylatorów i diod.

Reklama

Instalacja jest bardzo prosta, paski LED podłączamy do kontrolera a następnie albo zrywamy paski chroniące taśmę klejącą, albo używamy malutkich magnesów, by ułożyć diody tam, gdzie chcemy. Potem wystarczy tylko ściągnąć najnowszą wersję oprogramowania kontrolującego system.

Media

Aplikacja od NZXT pozwala nam na kontrolę wszelkich informacji o PC - nie tylko podaje temperaturę karty graficznej czy procesora, ale także dane o miejscu na twardych dyskach, zużycie pamięci RAM itp. Z kolei w panelu zarządzania oświetleniem, możemy je sobie ustawić na kilka sposobów - po pierwsze, uzależniając barwy i tempo migania diod od stanu zdrowia naszej postaci; po drugie, możemy ustawić barwę i stan oświetlenia w zależności od parametrów PC - im bardziej procesor i karta graficzna się nagrzeją, tym bardziej diody zmieniają kolory z niebieskiego na czerwony. Ostatnim sposobem na ustawienie diod jest mój ulubiony - komputer świeci się w tedy w rytm muzyki - czy to z gier, z filmów, czy też z odtwarzacza.

Wady tego rozwiązania? Po pierwsze sposób montażu - przy modularnych zasilaczach mało kto używa już wtyczek molex i może być problem z zasilaniem. Po drugie mamy tylko dwa kanały - na jeden z nich przypada maksymalnie 4 paski z 10 LED-ów, więc przy użyciu wentylatorów RGB, może nam zabraknąć miejsca do podłączenia. Po trzecie cena. O ile HUE+ razem z 40 diodami możemy dostać za mniej niż 300 złotych, o tyle wentylatory Aer RGB są piekielnie drogie - trzeba zapłacić około 140 złotych za sztukę.

Reklama
Media

Podsumowując. Jeśli chcecie nadać komputerowi niepowtarzalny wygląd i ładnie podświetlić komponenty peceta, to HUE+ jest dla was. To nie tylko kontroler podświetlania, ale też doskonały program monitorujący wszelkie zachowania komputera.