Jak wybrać najlepszy program do kompleksowej ochrony naszego komputera? Portal Av-test sprawdził większość dostępnych pakietów pod kątem trzech funkcji - łatwości używania, szybkości pracy oraz skuteczności.

Reklama

Pierwsze miejsce - i maksymalna ilość gwiazdek w każdej kategorii - przypadła dwóm programom, Kaspersky w wersji 17 oraz Avirze Antivirusowi Pro. Z kolei Norton czy Bitdefender, o ile radzą sobie doskonale ze szkodliwym oprogramowaniem czy działają w miarę szybko, to ich interfejs nie jest tak wygodny w obsłudze.

Z testu wynika też, ze są programy, których instalować nie warto. O ile bowiem można wybaczyć pewne braki w interfejsie czy szybkości działania, o tyle problemów z walką ze szkodliwym oprogramowaniem wybaczyć nie można.

Reklama

Dlatego też, według testu portalu AV-Test trzeba unikać McAfee Internet Security, MicroWorld EScan i BullGuard Internet Security. Okazuje się też, że darmowa ochrona antywirusowa od Microsoft, wbudowana w Windows 10 - Microsoft Defender - także nie potrafi wyłapać wszystkich zagrożeń naszego peceta