AMD Ryzen okazał się prawdziwym hitem. Według danych największego niemieckiego sprzedawcy elektroniki - Mindfactory.de - układy AMD sprzedają się lepiej, niż procesory Intela. Firma wprowadza więc na rynek nowe układy, skierowane dla biznesu.

Reklama

Nasze procesory skierowane są do każdego segmentu rynku. W ofercie są zarówno najtańsze układy czterordzeniowe, jak i te najpotężniejsze, ośmiordzeniowe - powiedział nam na berlińskich targach IFA Markus Lindner z AMD. Jak wyjaśnia, w przeciwieństwie do konkurencji, nawet najtańsze układy mają pełen zestaw systemów bezpieczeństwa, jak choćby kontrola BIOS-u, czy szyfrowanie AES-128bit. Tymczasem Intel oferuje wszystkie te funkcje dopiero od drogiej linii i5 - tańsze procesory mają wbudowane tylko niektóre procedury bezpieczeństwa.

Do tego, jak tłumaczy Lindner, pokazując wyniki testów, procesory z rodziny Ryzen, w zastosowaniach biznesowych sprawują się doskonale, pokonując swe droższe odpowiedniki konkurencyjnej firmy.

Ludzie, którzy będą chcieli wprowadzić do firm Ryzeny Pro, będą musieli jednak kupić gotowe zestawy komputerowe. Same procesory nie będą dostępne w sklepach.