Pierwszą nowością, którą zaprezentowało Apple na swojej konferencji prasowej był smartwatch. Firma zapewnia, że nowy model - Apple Watch 3 - jest o 70 proc. Szybszy od poprzednika. Ma też wbudowaną elektroniczną kartę SIM, która pozwoli nam z zegarka dzwonić. Premiera ma nastąpić 22 września - jednak model z kartą SIM trafi do sprzedaży tylko w 9 państwach. Pozostałe kraje (w tym Polska) dostaną wersję bez łączności komórkowej. Cena? 329 dolarów za podstawową wersję i 3399 dolarów za wersję z e-SIM.

Reklama
PAP/EPA / APPLE INC. HANDOUT

Potem firma przedstawiła zwykłych następców zeszłorocznych modeli smartfona. Nie ma mowy jednak o designerskiej rewolucji. Firma Tima Cooka uznała bowiem, że ludzie lubią design, jaki znają. Dalej mamy więc "pasy startowe" u góry i na dole telefonu. Sercem zarówno 8, jak i 8 Plus jest procesor A11 Bionic, który ma oferować wydajność o 70 proc. Więcej mocy obliczeniowej, niż w poprzednim modelu. GPU zaś ma być szybsze o 30 proc.

Telefony mają też dostać głośniki stereo oraz 12 megapikselowy aparat. Większa wersja dostanie za to podwójny aparat z obiektywami o f 1,8 i f 2,8 - ten drugi jest teleobiektywem bez stabilizacji optycznej. Nareszcie też iPhone - będzie mógł być ładowany bezprzewodowo. Oba telefony będą dostępne tylko w wersjach z 64GB i 256 GB pamięci.

Ceny? iPhone 8 64GB ma kosztować (w mniejszej wersji) 3479, a w większej 3979. Bardziej pojemny smartfon w wersji Plus kosztować będzie 4729 złotych, a w mniejszej 4229 złotych. Wszystkie modele mają być dostępne po 22 października w Polsce.

PAP/EPA / APPLE INC. HANDOUT

Na koniec firma z nadgryzionym jabłkiem w logo przedstawiła swój produkt "premium". To smartfon, który ma uczcić 10-lecie iPhone’a na rynku. iPhone X to bezramkowy model z ekranem OLED, wyposażonym w technologię HDR 10 o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 1125x2436.

Telefon ne ma przycisków, a odblokowujemy go systemem rozpoznawania twarzy. Nowością, z której już kpi sieć, są animowane ikony emoji, które naśladują mimikę naszej twarzy i które możemy wstawiać do wiadomości tekstowych.

iPhone X będzie miał trochę lepszy aparat od 8 Plus – obiektywy będą z przesłonami f 1.8 i f 2.4 – przy czym oba będą miały stabilizację optyczną.
Ceny? Przerażające. Wersja z 64GB pamięci kosztuje 4979, a ta z pamięcią 256GB wymagać będzie wyłożenia 5729 złotych.

PAP/EPA / APPLE INC. HANDOUT