Apple może mieć podobne problemy co Samsung. W mediach pojawiły się informacje o iPhone 8 Plus, w którym wybuchła bateria. Dostawcą miała być ta sama firma, która wcześniej wykonała wadliwe ogniwa energetyczne do Note 7.
Obywatelka Tajwanu skarży się w lokalnych mediach, że jej nowy iPhone 8 Plus wybuchł po kilku dniach użytkowania - informuje Fudzilla. Miała podłączyć smartfona do ładowarki, a wtedy bateria stanęła w ogniu, zniszczyła obudowę i wypadła przez ekran. Smartfon trafił do serwisu amerykańskiego koncernu, który teraz sprawdza przyczyny eksplozji.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Apple zdecydowało się w iPhone 8 Plus zamontować baterie tego samego producenta, które wcześniej spowodowały pożary ogniw w Note 7 i w rezultacie doprowadziły do wycofania ego smartfon z rynku. Samsung był tak wściekły na firmę ATL, że została ona skreślona z listy dostawców.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Fudzilla
Powiązane